Pochwal się wyjątkowym biurem w Krakowie. Trwają zgłoszenia do konkursu OFFICE SUPERSTAR 2018

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI / LOVEKRAKÓW.PL

Z raportu Leesman Index „The Next 250k”, wynika, że prawie 90 procent pracowników biurowych deklaruje, że design miejsca pracy jest dla nich ważny. Tym samym biura coraz częściej stają się przestrzeniami inspirującymi i innowacyjnymi. Najciekawsze przykłady aranżacji będzie można znaleźć w trakcie drugiej edycji konkursu OFFICE SUPERSTAR 2018. Do rywalizacji mogą stanąć wszystkie firmy i instytucje, które uważają swoje biuro za najlepszą wizytówkę. Zgłoszenia są zbierane od 8 maja do 30 czerwca.– W biurze spędzamy co najmniej 1/3 naszego dnia, dlatego oczekujemy, że będzie ono czymś więcej niż tylko przestrzenią do pracy – mówi Natalia Wenzławska, zastępca dyrektora marketingu i komunikacji, CBRE. – Pracownikom zależy na połączeniu domowych aranżacji z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki czemu mają komfort pracy, są bardziej kreatywni i chętniej przebywają w biurze. W naszym konkursie szukamy takich przestrzeni, które potrafią pogodzić te perspektywy. Zależy nam też, żeby poprzez OFFICE SUPERSTAR, budować świadomość wśród organizacji tego, że wygląd ich biura ma znaczenie w kontekście relacji z pracownikami. Podczas ubiegłorocznej edycji przekonaliśmy się, że nowoczesnych aranżacji biurowych jest w Polsce bardzo wiele. Pora poznać kolejne, zaskakujące i inspirujące.

Na celowniku biura w Krakowie, z których nie chce się wychodzić

OFFICE SUPERSTAR to pierwszy i jedyny w Polsce konkurs promujący organizacje, które swoje biura postrzegają nie tylko jako miejsce pracy, ale  także kreujące przestrzeń przyjazną i komfortową dla swoich pracowników. Przy okazji CBRE chce przedstawić aktualne trendy, kształtujące rynek powierzchni biurowych w różnych branżach oraz wyróżnić nowatorskie koncepcje, które sprawdziły się w praktyce.

W konkursie może wziąć udział każdy najemca lub właściciel przestrzeni biurowej, który chce pochwalić się swoją aranżacją, a przy okazji wzmocnić wizerunek firmy jako dobrego pracodawcy i partnera w biznesie. Może to być zarówno mała firma zatrudniająca kilka czy kilkanaście osób, jak również korporacja, która zajmuje w budynku kilka pięter. Od 8 maja do 30 czerwca można wypełnić bezpłatny formularz na stronie www.officesuperstar.pl. Biura można zgłaszać w aż 17 kategoriach:

  • 7 branż: finansowa, SSC/BPO, prawnicza, doradcza, technologiczna, kreatywna, logistyczna (biuro w magazynie);
  • 5 lokalizacji biura: Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań;
  • 3 rodzaje wnętrz: biuro coworkingowe, przestrzeń socjalna, sala konferencyjna;
  • 2 rodzaje zastosowanych rozwiązań: biurowy wellness, innowacje i technologie.

Niezależni eksperci ocenią biura

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, wyboru laureatów dokona niezależna kapituła, złożona z ekspertów w dziedzinie nieruchomości, architektury, środowiska pracy, zarządzania zmianą oraz designu i futurologii. Wśród nich znajdują się m.in.: prof. dr hab. inż. architekt Ewa Kuryłowicz, Radosław Gajda – autor vloga „Architecture is a good idea”, Ewa Andrzejewska – redaktor naczelna „Eurobuild CEE”.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na początku października podczas gali CBRE IDEA LAB. Co więcej, w ramach każdego zwycięskiego projektu wyróżnienie przysługuje również architektom i projektantom.

Biurowe wyróżnienia już po raz drugi

W pierwszej edycji konkursu OFFICE SUPERSTAR wzięło udział ponad 100 polskich i międzynarodowych organizacji, spośród których Kapituła wyłoniła 11 najbardziej unikalnych wnętrz biurowych. Wśród wyróżnionych znalazły się aranżacje Avivy, OLX i Skanska.