Aldi w Krakowie rozwija swoją wyspecjalizowaną jednostkę. Zatrudnią ponad 250 osób

Aldi Technology Hub zlokalizowany jest w Krakowie przy ul. Fabrycznej 1. fot. mat. prasowe

Aldi Technology Hub intensywnie się rozwija. Siedziba oddziału zlokalizowany jest w Krakowie. Docelowo spółka stworzy miejsca pracy dla ponad 250 osób.

Każdy kraj z naszej grupy przedsiębiorstw ma swój lokalny zespół ekspertów z zakresu IT, ale kompetencyjnie i strukturalnie jednostki te różnią się. Eksperci Aldi Technology Hub współpracują bezpośrednio z centralą Aldi w Niemczech. Wspólnie dbamy o to, aby wdrażać i rozwijać projekty technologiczne. Taka synergia międzynarodowych zespołów eksperckich przyczyni się do szybkiego rozwoju konkurencyjnych projektów i produktów zaawansowanych cyfrowo, mających bezpośredni wpływ na digitalizację całej grupy – mówi Maciej Chojecki, dyrektor zarządzający Aldi Technology Hub.

Dodaje, że „głównymi środowiskami naszej pracy są systemy SAP, Power BI, Java, UIPath, dlatego szukamy specjalistów z doświadczeniem w tym zakresie”. – Zajmujemy się także projektowaniem i zarządzaniem procesami IT, projektami oraz testowaniem oprogramowania – podkreśla.

Cyfryzacja odgrywa kluczową rolę w strategicznych planach Aldi Nord. Wsparciem w tym zakresie jest właśnie Aldi Technology Hub - jednostka realizująca strategiczne cele z zakresu IT, stanowiąca podstawę przyspieszenia digitalizacji dla całej grupy. Powstanie organizacji to także wsparcie dla sprawnego prowadzenia zaawansowanych projektów technologicznych w ramach międzynarodowej współpracy oraz pomoc w usprawnieniu operacji biznesowych.

250 dodatkowych osób

Aktualnie w Aldi Technology Hub jest zatrudnionych ponad 100 specjalistów, a wśród nich blisko 20% to osoby z doświadczeniem eksperckim i starszych stażem. Większość zespołu stanowią kobiety.

– Lokalizacja Aldi Technology Hub nie była przypadkowa. Kraków oraz jego okolice to zagłębie wysokiej klasy specjalistów i ekspertów z obszaru IT. To także miejsce styku biznesu, nauki i nowych technologii, które stanowią idealną przestrzeń do synergii wysokospecjalistycznych środowisk IT – komentuje Chojecki.

Aktualnie hub posiada otwartą rekrutację na ponad 100 stanowisk pracy. Docelowo w nowym centrum technologicznym będzie pracować ponad 250 osób. Hub posiada aktualnie przedstawicieli m.in. z takich krajów jak: Grecja, Turcja, Argentyna, Egipt, Azerbejdżan, Indie, Niemcy, Ukraina, Białoruś, choć przewagę stanowią Polacy.

Aldi Technology Hub zlokalizowany jest w Krakowie przy ul. Fabrycznej 1.