AstraZeneca przenosi się do Podgórza

fot. mat. prasowex

Jedna z największych firm biofarmaceutycznych na świecie AstraZeneca podpisała umowę najmu powierzchni biurowej w kompleksie przy ulicy Wielickiej.

Apollo-Rida, właściciel i zarządca kompleksu biurowego Equal Business Park (przy ulicy Wielickiej), podpisał umowę najmu na blisko 1000 mkw. powierzchni biurowej z międzynarodową firmą AstraZeneca Pharma Poland.

W Polsce firma obecna od ponad 30 lat i zatrudnia ponad 3000 pracowników. Od 18 maja zeszłego roku korporacja swoje biuro miała w biurowcu przy ulicy Lubicz 23a.

– AstraZeneca to kolejna firma, która doceniła wysoką jakość kompleksu Equal Business Park. Coraz więcej najemców zwraca uwagę na proekologiczne rozwiązania zastosowane w budynkach biurowych, co ma związek z przyjętymi przez nie strategiami ESG – mówi Dominika Cyrbus z oddziału Savills w Krakowie.

Jak informują przedstawiciele firmy, budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent”, w tym zasilanie energią odnawialną, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz energooszczędne windy i oświetlenie.

Equal Business Park (ponad 49 tys. mkw.) to kompleks budynków biurowo-usługowych klasy A. Oprócz firmy AstraZeneca, wśród najemców biurowca znajdują się między m.in. Qurate Retail Group, TE Connectivity, Superior Logistics, Kimberly Clark, Aptiv, EQTek, Kingfisher, BorgWarner oraz Regus.