Bieżanów. Deweloper chce postawić osiem kolejnych bloków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

KG Group zamierza zbudować osiem segmentowych bloków przy ul. Telimeny z garażami podziemnymi.

Inwestycja składa się z sześciu dwusegmentowych i dwóch jednosegmentowych budynków, które będą miały od trzech do czterech kondygnacji, w tym podziemne garaże. Sumaryczna powierzchnia zabudowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą przekroczy dwa hektary.

W parkingach podziemnych wraz z miejscami naziemnymi będzie dostępnych 337 miejsc postojowych. Z dokumentów wynika, że obsługę komunikacyjną planowanej zabudowy zapewni droga publiczna przebiegająca po północnej stronie terenu, łącząca ul. Telimeny z ul. Bieżanowską.

Inwestycja ta wiąże się z wybudowanymi w latach 2020-2022 roku ośmioma blokami w tej okolicy.

29 grudnia 2023 roku prezydent Krakowa wydał decyzję, w której stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla zamierzenia. Na działkach, gdzie planowana jest inwestycja nie obowiązuje plan miejscowy.

Plany na 6 tys. mieszkań

KG Group to deweloper znany najbardziej z realizacji centrów handlowych pod marką Atut i budowy Designer Outlet Kraków. Spółka ma na swoim koncie również inwestycje mieszkaniowe, m.in. osiedla Piltza na Ruczaju.

Jak informuje prezes spółki Krzysztof Gaczorek, deweloper planuje oddać w najbliższych latach ponad 6 tysięcy nowych mieszkań, w tym w Krakowie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim