Biuro globalnej firmy onkologicznej otwarte w Krakowie

Powstałe w Krakowie biuro firmy Novocure świadczy nowoczesne usługi biznesowe.

Pola elektryczne do leczenia nowotworów (TTFields) to pola elektryczne, które fizycznie likwidują komórki nowotworowe. Firma Novocure pracuje nad rozwojem terapii z zastosowaniem pól TTFields, dążąc tym samym do przedłużenia życia pacjentom dotkniętym najbardziej agresywnymi formami nowotworów. Produkty Novocure w niektórych krajach zatwierdzono do leczenia osób dorosłych cierpiących na glejaka oraz międzybłoniaka opłucnej. Novocure prowadzi badania kliniczne nad zastosowaniem pól do leczenia nowotworów także w przypadku przerzutów do mózgu, raka żołądka, glejaka, raka wątroby, niedrobnokomórkowego raka płuca, raka trzustki i raka jajnika.

Firma Novocure jest notowana na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, a jej globalna siedziba znajduje się w Root w Szwajcarii. Ma przedstawicielstwa i laboratoria w Ameryce Północnej, Europie i Japonii. Krakowskie biuro Novocure powstało w październiku 2022 roku w kompleksie biurowym Fabryczna Office Park.

– Postanowiliśmy wykorzystać szeroką obecność wykwalifikowanych kadr specjalistów z różnych dziedzin, takich jak finanse, kadry, procesy płacowe czy usługi informatyczne, w tym pięknym mieście. I właśnie dlatego w Krakowie powstała nasza nowa placówka w strukturze grupy Novocure. Postawiliśmy sobie bardzo ambitne cele i zamierzamy mocno wspierać firmę w jej dynamicznym rozwoju rynkowym i produktowym mówi Paweł Mleczko, dyrektor Novocure Polska.

Obecnie do zadań zatrudnionych tu specjalistów należy wspieranie spółek grupy w zakresie procesów finansowych, kadrowych i płacowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. To jednak dopiero pierwszy etap, bo aspiracje i cele obejmują rozszerzenie zakresu działań o nowe funkcje biznesowe i rynki.

– Na razie tworzymy mały, ale szybko rosnący zespół profesjonalistów, którzy wspierają nasze działania i rozwój na całym świecie. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy częścią ważnego przedsięwzięcia, skierowanego na odmianę życia osób chorych na raka – dodaje Paweł Mleczko.