Biznes wróci do ostrogu bramnego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do zabytkowego wnętrza charakterystycznego budynku niedaleko mostu Zwierzynieckiego wróci biznes. Przetarg na dzierżawę obiektu wygrała spółka Milk Shake Brothers.

Do postępowania przystąpiła spółka Winnica & Wino oraz powstała pod koniec maja spółka cywilna Milk Shake Brothers. Cena wywoławcza za rok dzierżawy 40-metrowego obiektu i działki o powierzchni 600 mkw. wyniosła 11,2 tys. złotych. Okres wynajmu został ustalony na 15 lat.

Zarząd Budynków Komunalnych poinformował, że obie firmy zostały dopuszczone do drugiego etapu przetargu, gdzie doszło do licytacji. Jednak o tym, że postepowanie wygrała spółka Milk Shake Brothers, zadecydowały kwestie formalne. Jeśli chodzi o finanse, firma zaoferowała nieco ponad 17 tys. złotych opłaty miesięcznej.

Gastronomia i elementy społeczno-kulturalne

Co tam będzie? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Zarządu Budynków Komunalnych. Miejska jednostka nie podzieliła się szczegółowymi informacjami. Na razie wiadomo tyle, że oferta firmy to prowadzenie działalności z zakresu usług gastronomicznych połączonych z elementami społeczno-kulturowymi.

Ostróg bramny „Bielany” to część zabudowań fortecznych Twierdzy Kraków. Obiekt powstał w latach 1907-1908. W środku było miejsce dla około 25 żołnierzy.

Po I wojnie światowej, a konkretnie po 1920 roku, ostróg został przemianowany na lokal gastronomiczny, później pełnił funkcję sklepu i w latach 90. Ponownie lokalu. Na początku XX wieku mieścił się tam skład budowlany.

Niedawno zakończył się remont konserwatorski obiektu, który –  według dokumentów Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków, współfinansującego prace –  kosztował ponad 220 tys. złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec