Budowa Designer Outlet Kraków ruszyła. Otwarcie wiosną 2025 [WIZUALIZACJE]

fot. materiały prasowe

W powstającym Designer Outlet Kraków znajdzie się 100 sklepów znanych marek modowych i lifestylowych. Otwarcie zostało zaplanowane na wiosnę 2025.

Jak podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group, która jest inwestorem, Designer Outlet Kraków to projekt unikatowy.

– Budujemy centrum outletowe, które zarówno ze względu na bogatą i różnorodną ofertę handlową, jak i atrakcyjną lokalizację stanie się magnesem nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale także całej Małopolski i sąsiednich województw. Ponadto centrum będzie dopełnieniem oferty tworzonego przez nas kompleksu handlowego z dwoma funkcjonującymi już centrami Atut Galicyjska – mówi Krzysztof Gaczorek.

Sklepy i rabaty

W centrum znajdzie się 100 sklepów z ofertą produktów w przedziale rabatowym od minus 30 do minus 70 procent. Ekscytacji nie kryje Thomas Reichenauer, założyciel i dyrektor ROS Retail Outlet Shopping – zarządcy centrum Designer Outlet Kraków.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym projektem w Polsce. To dla nas bardzo ważny rynek, na którym zarządzamy już trzema centrami Designer Outlet i który daje pole do dalszego rozwoju – mówi Reichenauer.

– Jesteśmy pewni, że Designer Outlet Kraków, zlokalizowany w najczęściej odwiedzanym mieście w kraju i w jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych Polski, będzie bardzo popularnym miejscem zakupów dla mieszkańców Krakowa, a także turystów krajowych i zagranicznych – podkreśla Thomas Reichenauer.

Inwestor podkreśla, że Designer Outlet Kraków powstaje w lokalizacji kojarzonej z handlem, a ponadto premiuje go rozwijające się w tej okolicy osiedla mieszkaniowe. Centrum jest też dobrze skomunikowane z autostradą i drogą ekspresową S7.

Czas na budowę

W ubiegłym tygodniu został podpisany akt erekcyjny budowy centrum. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele inwestora oraz zarządcy obiektu. Tym samym realizacja projektu została rozpoczęta, choć już wcześniej były prowadzone prace przygotowawcze i te związane z dostosowaniem infrastruktury do potrzeb klientów, którzy będą odwiedzać Designer Outlet Kraków.

– Od kilku miesięcy prowadziliśmy prace przygotowawcze, polegające między innymi na uporządkowaniu terenu. Teraz z pełną mocą przystąpiliśmy do budowy centrum Designer Outlet Kraków. Liczymy, że dzięki dotychczasowemu doświadczeniu będą one przebiegać zgodnie z założonym planem i już wiosną 2025 roku klienci będą mogli cieszyć się zakupami w centrum – zapowiada prezes KG Group.

Ważna infrastruktura drogowa

Inwestor przebudował też układ komunikacyjny w okolicy ul. Nowohuckiej. – Poświęciliśmy ogromną ilość pracy i zdecydowaliśmy się przeznaczyć znaczące środki na stworzenie takiego układu drogowego, który usprawni komunikację w okolicy budowanego kompleksu – mówi Krzysztof Gaczorek.

Wśród wykonanych prac znalazły się m.in. przebudowa skrzyżowania ulic Nowohuckiej z Ciepłowniczą, gdzie Nowohucka została poszerzona o dodatkowy pas ruchu do skrętu w ulicę Ciepłowniczą.

Przebudowany został również fragment ulicy Ciepłowniczej – do skrzyżowania z ul. Skręconą. W efekcie czego pojawiły się dodatkowe pasy ruchu i ścieżka rowerowa.

Inwestor wybudował też nową drogę, która łączy ulicę Skręconą z Galicyjską, co ma znacząco odciążyć ul. Centralną, a także zapewnić sprawny przejazd.

Wybudowany został także nowy odcinek ul. Galicyjskiej. Dzięki temu ulica ta nie kończy się za terenem Targów Expo, ale została połączona nową drogą zbiorczą z ulicą Skręconą. W efekcie dojazd do ulicy Galicyjskiej z ul. Nowohuckiej jest możliwy nie tylko od ul. Centralnej, ale również od ul. Ciepłowniczej. Krakowski deweloper stworzył w tym rejonie również trzy nowe ronda.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny