Budował Comarch i Interię. Teraz odkrywa leki na raka [Podcast]

fot. materiał Ryvu Therapeutics

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Pawłem Przewięźlikowskim, jednym z pierwszych pracowników firmy Comarch, pierwszym prezesem Interii, a obecnie prezesem Ryvu Therapeutics, czyli największej spółki biotechnologicznej w tej części świata, która zajmuje się odkrywaniem innowacyjnych leków w dziedzinie onkologii.

„Jesteśmy jak rzeka słodkiej wody, która do słonego morza smutku pacjentów nowotworowych wnosi nadzieję” – tak rozwija się akronim nazwy firmy Ryvu Therapeutics, której przewodzi Paweł Przewięźlikowski. Siedziba spółki znajduje się na Ruczaju, nieprzypadkowo bowiem połowa pracowników firmy mieszka właśnie tam.

Czy kiedykolwiek powstanie ten mityczny lek na raka, która uchroni nas przed wszelkiego typu nowotworami? Kiedy przestaniemy umierać na raka i czy to wydłuży nasze życia? Dlaczego najnowsze leki nowotworowe  muszą być tak drogie? – pytamy Pawła Przewięźlikowskiego, który uważa, że karty w świecie IT już zostały rozdane, a biotechnologia to prawdziwe wyzwanie.

Co do tej pory udało się osiągnąć firmie Ryvu? Jak blisko są stworzenia pierwszego leku na raka i kiedy trafi on do sprzedaży? Czemu zawdzięczają bycie największą spółką odkrywającą leki pomiędzy Niemcami a Indiami? Co ich trzyma w Krakowie?

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki