Cały blok wyłącznie na wynajem

fot. mat. pras.

Firma doradcza Colliers przejęła zarządzanie nad 6-piętrowym budynkiem dewelopera Atrium przy ul. Racławickiej. To kolejny krok w rozwoju sektora insytucjonalnego wynajmu mieszkań, tzw. PRS.

Inwestycja dewelopra Atrium to 6-piętrowy budynek liczący blisko 5 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej – składa się z 109 mieszkań na wynajem oraz dwupoziomowego garażu podziemnego. Blok jest częścią osiedla Piąta Dzielnica zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej i Racławickiej. Pojawienie się pierwszych najemców planowane jest na drugą połowę czerwca.

Mieszkania w segmencie PRS rozładują popyt?

W związku ze wzrostem inwestycji w rynek PRS w Polsce (obecnie na wynajem instytucjonalny dostępnych jest ponad 7000 mieszkań), pojawiło się zapotrzebowanie na nową usługę – komercjalizację mieszkań oraz zarządzanie inwestycjami.

– Rynek najmu instytucjonalnego w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i cieszy się coraz większym zainteresowaniem dużych graczy. Przyspieszył czas komercjalizacji nowych projektów, rosną stawki czynszowe, więc po krótkim okresie stabilizacji spowodowanej wybuchem wojny spodziewamy się kolejnych transakcji. Jest to o tyle istotne, że rosnące koszty kredytu wykluczyły z rynku zakupów dużą grupę klientów – komentuje Michał Witkowski z firmy Colliers.

– Widzimy rosnące zainteresowanie rynkiem PRS w Polsce – inwestycje realizowane na wynajem mogą stanowić jedno z narzędzi radzenia sobie z niewystarczającą podażą mieszkań – dodaje Agnieszka Krzekotowska z Colliers.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus