Capgemini planuje zatrudnić 150 ekspertów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Capgemini planuje zatrudnić w tym roku 150 ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa oraz nowoczesnych technologii w dziale Projects & Consulting mieszczącym się w Katowicach i Krakowie - poinformował portal ISBnews.
Dział Projects & Consulting, w ramach którego funkcjonują te jednostki, jest międzynarodowy i należy do centrum biznesowego Cloud Infrastructure Services w Capgemini. W Polsce w jego skład wchodzi ponad 600 ekspertów z różnych dziedzin. Świadczą usługi z obszaru doradztwa biznesowego i IT oraz transformacji cyfrowej, współpracując z największymi firmami i organizacjami z całego świata. Pracują w Krakowie i w Katowicach.

W stolicy Małopolski i Śląska ulokowano pierwsze centra serwisowe Capgemini, jakie powstały w Polsce, odpowiednio w 2004 oraz 2006 roku. Od tego czasu dynamicznie się one rozwijają, z roku na rok zatrudniając nowych specjalistów. W 2021 roku powiększą się o co najmniej 150 nowych pracowników - czytamy w komunikacie ISBnews.

- Główne obszary naszej pracy to cyberbezpieczeństwo, testowanie i zarządzanie aplikacjami, digitalizacja, projektowanie rozwiązań IT, w tym przy użyciu ServiceNow, rozwiązań chmurowych, w oparciu o sztuczną inteligencję, a także analityka danych - podkreślił szef działu Projects & Consulting w Capgemini Beniamin Poznański.

W Krakowie i Katowicach planowany jest również rozwój jednostki Living Lab, która bada tzw. Connected Employee Experience, czyli pracuje nad poprawą tych elementów środowiska pracy, które wpływają na odczucia pracowników.

comments powered by Disqus