Capgemini planuje zatrudnić 150 ekspertów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Capgemini planuje zatrudnić w tym roku 150 ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa oraz nowoczesnych technologii w dziale Projects & Consulting mieszczącym się w Katowicach i Krakowie - poinformował portal ISBnews.
Dział Projects & Consulting, w ramach którego funkcjonują te jednostki, jest międzynarodowy i należy do centrum biznesowego Cloud Infrastructure Services w Capgemini. W Polsce w jego skład wchodzi ponad 600 ekspertów z różnych dziedzin. Świadczą usługi z obszaru doradztwa biznesowego i IT oraz transformacji cyfrowej, współpracując z największymi firmami i organizacjami z całego świata. Pracują w Krakowie i w Katowicach.

W stolicy Małopolski i Śląska ulokowano pierwsze centra serwisowe Capgemini, jakie powstały w Polsce, odpowiednio w 2004 oraz 2006 roku. Od tego czasu dynamicznie się one rozwijają, z roku na rok zatrudniając nowych specjalistów. W 2021 roku powiększą się o co najmniej 150 nowych pracowników - czytamy w komunikacie ISBnews.

- Główne obszary naszej pracy to cyberbezpieczeństwo, testowanie i zarządzanie aplikacjami, digitalizacja, projektowanie rozwiązań IT, w tym przy użyciu ServiceNow, rozwiązań chmurowych, w oparciu o sztuczną inteligencję, a także analityka danych - podkreślił szef działu Projects & Consulting w Capgemini Beniamin Poznański.

W Krakowie i Katowicach planowany jest również rozwój jednostki Living Lab, która bada tzw. Connected Employee Experience, czyli pracuje nad poprawą tych elementów środowiska pracy, które wpływają na odczucia pracowników.