Centralna Park. Kolejne etapy w budowie [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trzy kolejne etapy inwestycji przy ul. Centralnej mają zakończyć się w przyszłym roku. Jednocześnie kończy się przebudowa układu drogowego w tej okolicy.

Od 2015 roku Develia realizuje inwestycję mieszkaniową przy ul. Galicyjskiej i Centralnej. W pierwotnych planach było pięć bloków z około 800 mieszkaniami.

Osiem lat później budynków jest już dziewięć. Bloki numer osiem i dziewięć mają być gotowe w styczniu przyszłego roku. Stan zaawansowania prac deweloper określa kolejno jako 82 proc. i 78 proc.

W kwietniu ruszyła budowa dziesiątego etapu. Blok ma być ukończony we wrześniu 2024 roku. W ramach najświeższej inwestycji, powstanie 145 mieszkań z balkonami lub ogródkami o powierzchniach od 32 do 86 mkw. Obecnie w sprzedaży jest dziewięć mieszkań, ceny zaczynają się od ok. 11 tys. zł za metr kwadratowy.

Przypomnijmy, że w związku z powstaniem znaczącej liczby nowych mieszkań, deweloper został zobowiązany do przebudowy układu drogowego w tamtym rejonie. Mowa tu m.in. o rondzie u zbiegu ulicy Sołtysowskiej i Centralnej, z którego kierowcy mogą korzystać od maja tego roku.

Plany na rozwój

8 września zarząd spółki zaktualizował swoje zamierzenia na ten rok, znacząco zwiększając zarówno budowę, jak i liczbę oddanych klientom lokali w całym kraju. Na początku 2023 roku firma zakładała, że sprzeda między 1450 a 1650 lokali, teraz liczba ta wzrosła o tysiąc. Firma chce również przekazać klientom między 2,5 tys. a 2,6 tys. mieszkań, gdzie pierwotne plany sięgały 2050 lokali.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny