News LoveKraków.pl

Co z ogromnym biurowcem przy rondzie Mogilskim?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Budowa Chopin Office została zaplanowana na 2023 rok. Choć na razie pierwsza łopata nie została wbita w ziemię, inwestor nie wycofuje się ze swoich planów.

Mowa o austriackiej spółce Warimpex, która kończy inną biurową inwestycję w Krakowie – Mogilska 35 Office. Zgodnie z informacjami podanymi 30 sierpnia budynek o powierzchni użytkowej bliskiej 12 tys. mkw. z certyfikatem BREEAM „Excellent” (metoda oceny inwestycji pod kątem ich ekologii) znajduje się, zgodnie z planem, na ukończeniu.

Co z Chopinem?

O tym, że budynek ma powstać pisaliśmy już w 2021 roku, wtedy też informowaliśmy, że jedną z pierwszych podawanych dat realizacji inwestycji był 2018 rok. Przedstawiciele dewelopera tłumaczyli, że borykali się z kwestiami formalnymi związanymi m.in. z uzgodnieniami.

Chopin Office ma być dziewięciokondygnacyjnym biurowcem, który wyrośnie przy trzygwiazdkowym hotelu Vienna House Easy Cracow i zostanie z nim połączony. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 25 tys. mkw., z czego większość, bo ponad 22 tys. mkw. to biura. Koszt inwestycji był szacowany na ok. 100 mln złotych.

W podsumowaniu pierwszego półrocza działalności spółki, zarząd obok innych inwestycji w Polsce, również wspomniał tę planowaną w Krakowie, dodając, że ma już pozwolenie na budowę. Kiedy więc ruszą prace?

– Inwestycja Office Chopin w Krakowie jest obecnie w fazie przygotowania. Data rozpoczęcia prac budowlanych nie została na razie wyznaczona – poinformowała nas przedstawicielka firmy Justyna Popiołek.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki