Czy Chopin Office w końcu powstanie?

fot. materiał inwestora

Na to wskazują inwestorzy. Deweloper dopełnił już wszystkich formalności i obecnie oczekuje na decyzję o pozwoleniu na budowę biurowca w sąsiedztwie ronda Mogilskiego oraz hotelu Vienna House Easy Cracow, z którym docelowo miał zostać połączony.

Chopin Office to nadal żywy projekt w grupie Warimpex, mimo że terminy rozpoczęcia i zakończenia prac wielokrotnie się zmieniały na przestrzeni ostatnich kilku lat. – W Krakowie planowana jest budowa biurowca obok hotelu Chopin o powierzchni 21 tys. mkw. na wynajem – mówił na początku roku prezes grupy Warimpex Franz Jurkowitsch.

Aktualnie inwestor jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Tym razem deweloper nie zamierza spekulować co do daty powstania obiektu, projekt jest uzgadniany w wydziale architektury urzędu miasta.

Projekt zawieszony

Pierwotne plany dotyczące Chopin Office zakładały zakończenie budowy obiektu najpierw w 2018, potem w 2021 roku. Do tej pory jednak nie uzyskano nawet pozwolenia na realizację inwestycji.

– Borykaliśmy się z kwestiami formalnymi związanymi z uzgodnieniami i inwestorami sieci oraz firmami, które na terenie inwestycji mają swoją techniczną infrastrukturę. Przez to inwestycja tak długa się przeciągała – wyjaśnia Paweł Larysz, przedstawiciel dewelopera.

Warimpex na pewien czas zawiesił projekt. – Zrobiliśmy to w trakcie budowy Mogilska 43 Office. Przerwaliśmy procedowanie formalności i tak naprawdę dopiero 1,5 roku temu wróciliśmy do tego. Wszystko zostało już uzgodnione, projekty wykonane i w tym momencie czekamy na pozwolenie budowlane – mówi Paweł Larysz.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus