Duży biurowiec i blok przy Dworcu Głównym. Wkrótce ruszy budowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Deweloper Echo Investment na początku 2023 roku planuje rozpocząć budowę sporego biurowca i budynku mieszkaniowego przy ul. Wita Stwosza, w sąsiedztwie Muzeum Armii Krajowej. Inwestycja ma być gotowa na koniec 2024 roku.

– Już na początku przyszłego roku będziemy mogli rozpocząć wyczekiwane projekty jak Towarowa 22 w Warszawie czy Wita Stwosza w Krakowie – skomentował Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment przy okazji publikacji najnowszego raportu spółki.

Jak możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach, deweloper rozpoczął już prace ziemne na terenie inwestycji. Zgodnie z najnowszym raportem finansowym Echo, budowa biurowca rozpocznie się w pierwszym kwartale 2023 roku, apartamentowca – w drugim kwartale. Zakończenie inwestycji zaplanowano na trzeci i czwarty kwartał 2024 roku.

– Obok Dworca Głównego mamy świetną lokalizację. Będzie to kolejny miastotwórczy projekt, który będziemy realizować. Dzięki tym dwóm projektom [Kapelanka i Wita Stwosza – red.] zajmiemy wiodącą pozycję na krakowskim rynku. Widzimy, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu inwestycje – powiedział prezes Echo Investment Nicklas Lindberg podczas ostatniej konferencji spółki.

„Tętniący życiem plac publiczny”

W ramach inwestycji powstanie 180 mieszkań o łącznej powierzchni 8,6 tys. mkw. Lokale będą prawdopodobnie dostępne wyłącznie na wynajem instytucjonalny w ramach platformy Resi4Rent.

Biurowiec ma liczyć 26,6 tys. mkw. powierzchni najmu. To nie wiele mniej niż ma obecnie powstający ogromny biurowiec tego samego dewelopera przy al. Pokoju (Brain Park, 29 tys. mkw.).

Na terenie inwestycji ma być dostępnych szereg usług, w tym gastronomia. Centralnym miejscem tego terenu ma być „tętniący życiem plac publiczny”. Łącznie na realizację tego projektu przewidziano budżet w wysokości 338 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto