Dwie plomby przerodzą się w hotel

roboty już się rozpoczęły fot. Julia Ślósarczyk

Nieopodal Nowego Kleparza u zbiegu ulic Długa i Szlak powstanie hotel z lokalami usługowymi w parterach i restauracją. Minibazar zostanie wyburzony, a jego miejsce zastąpi plomba hotelowa.

Nieznana szerzej spółka Andromeda zamierza zagospodarować teren przy ul. Długiej 68 i Szlak 16 obiektem hotelowym. Zanim jednak do tego dojdzie, inwestor musi wyburzyć parterowy budynek znajdujący się od strony ul. Szlak i minibazar, czyli kiosk i kilka lokali handlowych działających przy ul. Długiej.

Dwupoziomowy garaż pod kamienicą

Stanisław Deńko z biura architektonicznego Wizja, które odpowiada za projekt architektoniczny inwestycji, udostępnił wizualizacje i podał kilka informacji na temat powstającego obiektu. – Parter budynku i kondygnacja podziemna, z dostępnością od ulicy Długiej, są przestrzenią handlową z dwoma kondygnacjami parkingu pod nimi. Z kolei budynek dostępny od ulicy Szlak jest hotelem z zapleczem restauracyjnym w parterze – powiedział architekt na łamach miesięcznika Builder.

– Projektowany kompleks funkcjonalny nawiązuje elewacjami, w ich materialnej strukturze, do charakterystycznych elewacji mistrza Teodora Talowskiego – dodał Stanisław Deńko.

Na czerwono zaznaczony jest obszar inwestycji
Na czerwono zaznaczony jest obszar inwestycji

Pozwolenie na budowę hotelu, jak i rozbiórkę istniejących budynków oraz ceglanego muru wydano w ubiegłym roku. Dokumenty mówią o „budowie budynku usługowego hotelowo-handlowego z garażem podziemnym i przebudową wjazdu” na teren inwestycji.

Projektant odpowiedzialny m.in. za takie projekty jak centrum handlowe Serenada, Alma Tower przy rondzie Młyńskim czy Cricotekę, przyznał, że prace nad projektem hotelu przy ul. Długiej/Szlak trwają od ubiegłego roku i będą kontynuowane w roku 2021. Oznacza to, że udostępnione wizualizacje mogą nie oddawać finalnej wersji projektu inwestycji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus