Ekopark buduje przy al. Jana Pawła II. Skrzyżowanie do przebudowy [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka Ekopark jest w trakcie budowy nowej inwestycji mieszkaniowej przy al. Jana Pawła II, w sąsiedztwie parku Lotników Polskich. W planie jest pięciokondygnacyjny blok z podziemnym garażem. Budowa wymusiła przebudowę skrzyżowania z ul. Ułanów.

Deweloper nazwał inwestycję „butikową”, a to z uwagi na małą liczbę mieszkań. W ofercie znalazły się bowiem tylko 34 lokale o metrażach między 47 a 92 mkw. – Wszystkie mają balkony lub ogródki skierowane na parkowe drzewa, tak aby każdy mieszkaniec mógł cieszyć się wyjątkowością tego miejsca – informuje inwestor.

To kolejna po Duo Residence na Salwatorze, Harmonica House na Kazimierzu i Apartamentach Morelove na Woli Justowskiej, inwestycja, w stylu butikowym. Budowa, realizowana na podstawie pozwolenie z września 2022 roku, ma być zakończona w drugim kwartale przyszłego roku.

Zmiany na skrzyżowaniu

Inwestycja będzie się wiązała ze zmianami na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Ułanów. Powstanie osobny wlot skrzyżowania, który umożliwi wjazd i wyjazd z podziemnego garażu nowego obiektu. To z kolei będzie wymagało zmodyfikowania i uzupełnienia sygnalizacji świetlnej o dodatkową relację.

Przy okazji zyskają piesi i rowerzyści – na krótkim fragmencie przy inwestycji ciąg pieszo-rowerowy zostanie zastąpiony chodnikiem i drogą dla rowerów.

Pod koniec listopada została wydana decyzja ZRID dla budowy czwartego wlotu skrzyżowania, z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny