Gigant IT przejmuje krakowską platformę telekomunikacyjną

fot. pexels.com

Firma Asseco kupiła większościowe udziały krakowskiej spółki Pirios, dostarczającej zaawansowaną platformę telekomunikacyjną do obsługi klientów. Z rozwiązań Piriosa korzystają największe polskie firmy, a także instytucje publiczne, w tym np. pogotowie energetyczne 991.

Asseco – jak sami o sobie piszą, są największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej – kupiło dokładnie 65,24% udziałów spółki Pirios. Producent oprogramowania z Krakowa tworzy głównie rozwiązania przeznaczone do automatyzacji obsługi klienta przy użyciu voicebotów i chatbotów. Dzięki dołączeniu do Asseco, z rozwiązań tych będzie mogło skorzystać jeszcze więcej firm i instytucji z niemal wszystkich sektorów gospodarki.

Z rozwiązań Piriosa, tzw. wirtualnych agentów, realizujących dziesiątki tysięcy różnych procesów biznesowych, korzystają obecnie największe polskie firmy z branży energetycznej, finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, a także administracja publiczna. Firma dostarcza m.in. rozwiązanie do obsługi numeru pogotowia energetycznego 991.

Produkty oferowane przez Pirios to specjalistyczne rozwiązania w tym: systemy „front office” klasy Contact Center wraz z wysokowydajną platformą telekomunikacyjną, które są w stanie obsługiwać jednocześnie kilka tysięcy połączeń telefonicznych. To również systemy w obszarze „back office” tzw. dzienniki zgłoszeń, systemy klasy workflow, a także rozwiązania klasy „field service management”, jak również systemy dyspozytorskie, skutecznie wspierające i monitorujące zadania realizowane przez pracowników mobilnych.

– Dzięki tej transakcji chcemy poszerzyć zakres oferowanych usług i jako lider cyfryzacji wzmocnić naszą pozycję we wszystkich sektorach w Polsce, a także na rynkach afrykańskich. Jestem pewien, że wspólnie z Pirios będziemy mogli dostarczać jeszcze bardziej innowacyjne i kompleksowe rozwiązania oraz świadczyć usługi, zarówno u obecnych, jak i nowych klientów – komentuje Andrzej Dopierała, prezes Asseco Data Systems.

– Zaangażowanie kapitałowo Asseco w naszą spółkę to dla nas potwierdzenie, że obrana przez nas przed laty strategia rozwoju przynosi wymierne rezultaty. Chcemy wykorzystywać synergię i potencjał jaki oferuje Asseco do dalszego dynamicznego rozwoju – również na międzynarodowych rynkach – dodaje Paweł Olech, prezes Pirios.