Hotel z modernistycznym designem czeka na gości

fot. © Piotr Gesicki

Przy ul. Królewskiej 6 został otwarty hotel The Crown Kraków Handwritten Collection. Obiekt ma wyróżniać modernistyczny wystrój.

Hotel należy do marki Accor i oferuje 44 pokoje rozmieszczone na pięciu kondygnacjach. Dla dyspozycji gości jest restauracja, bar, przestrzeń konferencyjno-bankietowa i strefa fitness.

– Ideą, jaka przyświecała nam przy tym niesamowitym hotelu, było uchwycenie dawnego ducha prawdziwej polskiej gościnności oraz historii, jaka wiąże się z tym stuletnim budynkiem oraz samym Krakowem – podkreśliła Patrycja Matyjaszczyk, Brand Manager z Mercure & Handwritten Collection.

Dzięki indywidualnemu podejściu, chcemy zapewnić naszym gościom wysublimowaną podróż, która w iście królewskim stylu pozwoli im odkryć historyczną stolicę Polski. Jesteśmy dumni, że możemy rozpocząć lokalną historię niepowtarzalnej marki w Krakowie

– dodaje Matyjaszczyk.

Agnieszka Dąbrowska prezes zarządu PI Apartamenty&Hotele, spółki, która będzie zarządzała hotelem, uważa, że budynek zachwyci gości przybywających do Krakowa.

– Stylistyka naszego hotelu wspaniale wpisuje się w klimat jego reprezentacyjnej okolicy, pełnej modernistycznych gmachów, prywatnych kamienic, a także budynków użyteczności publicznej, stworzonych wraz z naszą kamienicą przed 100 laty przez najwybitniejszych polskich architektów, których dzieła były wyrazem nowoczesnych ambicji odrodzonego kraju – mówi Dąbrowska.

Kamienica, w której działa hotel, została zaprojektowana przez Wacława Krzyżanowskiego i oddanej do użytku w 1923 roku. Tak prezentowała się w 2021 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza