Hotel zamiast akademika przy kampusie UJ?

Hotel Campanile Cracow City South (wizualizacja)

W sąsiedztwie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju powstaje inwestycja, o której przez długi czas byliśmy przekonani, że będzie to akademik. Tymczasem prawda okazuje się zupełnie inna.

Od 2018 roku u zbiegu ulic Grota-Roweckiego i Łojasiewicza prowadzących na Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego trwa budowa budynku „zamieszkania zbiorowego z usługami w parterze”. Obiekt osiągnął już planowaną liczbę pięter, prace budowlane nieustannie postępują, a my nadal nie znamy oficjalnych doniesień na temat powstającego budynku.

Skąd pomysł, że powstanie tam akademik? Na stronie internetowej grupy inwestycyjnej Howell Estates możemy obejrzeć wizualizacje jednej z aktualnie realizowanych inwestycji (przez tę grupę), która na pierwszy rzut oka przypomina obszar budowy przy ul. Łojasiewicza. Poza wzmianką, że będzie to „akademik”, nie podano więcej informacji na temat inwestycji. Zabudowa mieszkaniowa realizowana w pobliżu studenckiego kampusu tylko uwiarygodniła przypuszczenia o powstaniu nowego akademika dla studentów w tej lokalizacji.

Wielomiesięczne starania o kontakt z inwestorem (Pawo Group; Convictus Jagielloński) spełzły na niczym. Udało nam się jednak uzyskać informację od przedstawiciela inwestycji, iż wkrótce ma zostać zorganizowana konferencja prasowa, która rozwieje nasze wątpliwości w sprawie powstającego budynku.

Hotel z ponad 300 pokojami

W internecie można znaleźć profesjonalnie przygotowaną prezentację inwestycji przy ul. Łojasiewicza/Grota-Roweckiego, z której wynika, iż powstanie tam hotel marki Campanile, należącej do francuskiej grupy Louvre Hotels. Reprezentant inwestycji z uwagi na poufność wiążącą go z inwestorem, nie mógł potwierdzić ani zaprzeczyć zawartym w materiale informacjom.

Campanile Cracow City South – takie miano ma nosić obecnie powstający hotel w sąsiedztwie kampusu UJ. W Polsce działają obecnie trzy hotele tej marki: w Warszawie, Poznaniu i jeden w Krakowie przy ul. św. Tomasza w Starym Mieście. Standard tych hoteli jest wyceniany na 2/3-gwiazdkowy, co pozwala przypuszczać, że obiekt powstający w sąsiedztwie uczelnianego kampusu też nie będzie mozliwie najwyższej klasy.

Campanile Cracow City South będzie 5-piętrowym obiektem z zapleczem gastronomiczno-usługowym w parterze oraz garażem podziemnym z miejscami postojowymi przeznaczonymi na 91 pojazdów. Hotel ma mieć do dyspozycji 364 pokoje – każdy o średniej powierzchni wynoszącej 22 metry kwadratowe. Otwarcie obiektu zaplanowano na 2021 rok.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus