InPost rozszerza sieć lodówkomatów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowski gigant w branży e-commerce uruchomił do tej pory w mieście niespełna 400 paczkomatów, kilkanaście lodówkomatów i zapowiada rozwój sieci, tym razem we Wrocławiu.

Firma Inpost uruchomi 20 nowych lodówkomatów we Wrocławiu, które dotychczas były dostępne tylko w Warszawie i Krakowie. W sumie sieć lodówkomatów będzie liczyć ponad 70 urządzeń w całej Polsce.

Rozwój sieci lodówkomatów to kolejny krok firmy w stronę zwiększenia obecności na rynku internetowych zakupów spożywczych. – Pandemia potwierdziła, że zakupy spożywcze online – zwłaszcza w dużych miastach – są coraz bardziej pożądane przez konsumentów. Jestem przekonany, że segment e-grocery będzie się rozwijał dynamicznie – niezależnie od pandemii – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Lodówkomatów nieco przybędzie na rynku, ale to paczkomaty są nadal priorytetem firmy. Rynek jest jeszcze nienasycony tymi urządzeniami i na pewno będzie ich coraz więcej oraz szybciej przybywać po uruchomieniu fabryki paczkomatów w czerwcu nieopodal krakowskiego lotniska.

– Jesteśmy już po testach lodówkomatów w Warszawie i Krakowie. Maszyny są doskonale dopracowane i spełniają wszystkie kryteria niezbędne do przechowywania żywności. Oznacza to, że jesteśmy w pełni gotowi na rozwijanie sieci takich maszyn w Polsce. W tym roku jednak skupimy się na skokowym wzroście liczby paczkomatów w Polsce i Europie – dlatego następne lodówkomaty będą instalowane w przyszłym roku – wyjaśnia Rafał Brzoska.

InPost w najnowszym komunikacie przypomina o podjęciu długoterminowej współpracy z Echo Investment, w ramach której na osiedlach dewelopera będą stawiane paczkomaty. Następny powstanie na osiedlu Bonarka Living.