Inwestor pokazał projekt 35-metrowego biurowca przy Wadowickiej [WIZUALIZACJE]

fot. Stalprodukt

Spółka Stalprodukt podzieliła się wizualizacjami i szczegółami planowanej inwestycji przy ul. Wadowickiej. Budynek będzie się składał z 11 kondygnacji, w tym dwóch podziemnych.

Pod koniec września bocheńska firma uzyskała pozwolenie na budowę biurowca z lokalami usługowymi. Stanie on na rogu ulic Wadowickiej i Tischnera.

– Obiekt ukształtowany jest jako prostopadłościenna bryła z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem, stanowiącym taras rekreacyjny dla użytkowników. Główne wejście do budynku zlokalizowane będzie od strony ul. Wadowickiej i zaakcentowane dwukondygnacyjnym podcieniem. Na elewacji frontowej umiejscowiony będzie zegar – informuje Robert Kożuch Kierownik Biura Nadzoru, Spraw Korporacyjnych i Projektów Specjalnych w spółce Stalprodukt. W garażu podziemnym zaplanowano miejsca dla 384 samochodów.

W związku z inwestycją zaplanowano także budowę ścieżki rowerowej
i ciągu pieszego wzdłuż ul. Wadowickiej oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Tischnera o łącznej długości ok. 190 metrów. W planie jest również budowa fragmentu drogi publicznej.

Zielony wodór

Obiekt będzie posiadał wysoką ocenę BREAAM, wstępny wynik – poziom  „Outstanding” (98,94%), na podstawie raportu BREAAM AP nr 1 ze stycznia tego roku. Oznacza to zastosowanie najnowocześniejszych proekologicznych rozwiązań.

Inwestor poinformował, że zastosowany zostanie m.in. układ trigeneracji. To skojarzenie produkcji ciepła, chłodu oraz energii elektrycznej przy współpracy z kotłami gazowymi, pompami ciepła i agregatami wody lodowej.

– Przewidziano możliwość przezbrojenia kogeneratorów na wodór lub mieszankę wodorowo-gazową. Mowa tutaj o tzw. „zielonym” wodorze, który produkowany jest z wykorzystaniem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł – mówi Robert Kożuch. Zastosowane zostaną również panele fotowoltaiczne, które pojawią się na dachu i dobrze nasłonecznionych elewacjach.

Projekt biurowca opracowany został przez krakowskie biuro architektoniczne firmę Q-ARCH. Powierzchnia użytkowa do wynajęcia wynosi 28,5 tys. mkw., w tym pow. biurowa – 24 tys. mkw.

To dopiero początek

– Opisywany budynek biurowy będzie pierwszym etapem projektu pod nazwą „Tischnera Green Park” – planu zagospodarowania terenu o łącznej pow. ok. ośmiu hektarów, położonego pomiędzy ulicami Wadowicką a Tischnera – informuje przedstawiciel spółki.

Później mają powstać hotele z usługami konferencyjnymi i garażami podziemnymi. W tym etapie przewidziano budowę trzech budynków o łącznej pow. ok. 100 tys. mkw. W ostatnim etapie planowana jest budowa kolejnych budynków o funkcji biurowo-usługowej.