Inwestycja nad Wilgą. Zmiana planów? [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nie hotel, a blok mieszkalny powstanie na działkach przy ul. Konopnickiej, niedaleko Wilgi? Jest wniosek o zmianę pozwolenia na budowę.

W 2010 roku wydano pozwolenie na budowę obiektu hotelowego z mieszkaniami na górnych kondygnacjach, parkingiem podziemnym oraz lokalami usługowymi. Budynek może mieć maksymalnie, zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, do 25 metrów wysokości.

Pod koniec listopada 2022 roku na żółtych tablicach informacyjnych jako inwestor widniał Sobiesław Zasada, jednak w 2023 roku pozwolenie na budowę zostało przeniesione na spółkę należącą do firmy Eko-Park, która w grupie Zasada zajmuje się inwestycjami deweloperskimi.

W marcu tego roku do urzędu miasta trafił wniosek o zmianę tego dokumentu. Właściciel chce, aby lokale hotelowe otrzymały funkcję mieszkaniową i usługową. Do tego zawnioskował o zmianę układubędz funkcjonalnego kondygnacji nadziemnych i części kondygnacji podziemnej. Jeszcze wcześniej inwestor postulował o inne zmiany: m.in. wprowadzenie balkonów na piętrach od pierwszego do siódmego od strony północnej czy wprowadzenie placu zabaw.

Inwestycja drogowa

Warunkiem realizacji inwestycji było stworzenie odpowiednich ciągów komunikacyjnych. Od jesieni zeszłego roku w rejonie przejazdu pod ul. Konopnickiej trwają prace związane z przebudową sieci energetycznej, teletechnicznej i oświetleniowej. Wybudowane zostaną chodniki, ułożona będzie również nowa nawierzchnia jezdni. Prace będą dotyczyć odcinka ul. Barskiej od os. Podwawelskiego na wysokości budynku przy ul. Konopnickiej 33 (od miejsca zjazdu na parking podziemny budynku) do tunelu w ciągu ulicy Barskiej pod ul. M. Konopnickiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki