Kamienica przeobrażona w biurowiec. A miał być aparthotel

kamienica przy ul. Piłsudskiego 28A (1893 rok) fot. materiały inwestora

W kamienicy położonej naprzeciwko klubu gimnastycznego „Sokół” przy ul. Piłsudskiego miał powstać aparthotel, jednakże kryzys w turystyce spowodował zmiany planów. Zamiast obiektu noclegowego inwestor uruchomił biura serwisowane.

Cracovia Residence, jako drugi hotel spółki zarządzanej przez Iwonę Sangalli, miał zostać otwarty w czerwcu 2020 roku. Gdy do Polski dotarła pandemia, a branża hotelarska decyzją rządu została po raz pierwszy zamknięta, hotelowe pokoje były na etapie meblowania.

– Stanęliśmy przed koniecznością szybkiej reakcji i decyzji o ewentualnych zmianach biznesplanu – mówi Iwona Sangalli, prezes spółki zarządzającej nowo powstałym w miejsce hotelu biurowcem Marshal Center. – Obserwując i analizując sytuację w Europie, pandemiczne prognozy i wprowadzane obostrzenia, zdecydowaliśmy o radykalnej zmianie kierunku działań. Postanowiliśmy przekształcić nasz niedoszły hotel apartamentowy w biura serwisowane.

Po kilku miesiącach intensywnych prac, obejmujących wprowadzenie zmian na każdym etapie – od koncepcji przez prace architektoniczne po plany użyteczności, zmianę wyposażenia i niezbędne formalności, oddano do dyspozycji w pełni wyposażone biuro serwisowane.

– Decyzja o czasowej rezygnacji z hotelu nie była łatwa, ale dołożyliśmy wszelkich starań, by świetnie czuli się u nas zarówno przedstawiciele wolnych zawodów, jak i grupy projektowe delegowane do Krakowa przez korporacje – dodaje Iwona Sangalli.

W kamienicy przy ul. Piłsudskiego znajdują się niewielkie biura o powierzchni od 16 do 70 mkw., oferując łącznie ponad 100 stanowisk pracy. Jak na biura serwisowane przystało, w budynku działa profesjonalna obsługa, dla najemców przygotowano również sale konferencyjne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto