Letnia siatka połączeń w Kraków Airport. Gdzie będzie można polecieć?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą niedzielę w Kraków Airport startuje letni sezon lotów. Gdzie w tym roku będzie można polecieć? I czy w ogóle będzie to możliwe?

W swoim komunikacie, krakowskie lotnisko zaznacza, że przewoźnicy dokładają starań, aby siatka połączeń była jak najbardziej atrakcyjna. Jednak wiele linii decyduje się na wprowadzenie poszczególnych kierunków z lekkim opóźnieniem – od maja lub czerwca.

– Cała branża lotnicza, w tym Kraków Airport, przygotowywała się i z utęsknieniem czeka na rozpoczęcie letniego sezonu 2021 w kalendarzu lotniczym – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Przepisy przede wszystkim

–  Obecnie musimy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych, ale wierzymy, że wspólnie pokonamy pandemię i pomimo szeregu  restrykcji, które zapewne pozostaną z nami na dłużej, to w zbliżającej perspektywie pasażerowie coraz liczniej będą korzystać z usług krakowskiego lotniska. Oferta letniej siatki Kraków Airport  będzie pozwalać zarówno  na podróż lotniczą w ulubione zakątki Europy czy świata, ale również na powrót turystów do Krakowa i do Małopolski – dodaje Włoszek.

Propozycje podróży

Od 2 lipca linia lotnicza Ryanair uruchomi połączenie na grecką wyspę Korfu. Loty Wizz Air do drugiego największego miasta w Chorwacji Splitu będą dostępne dwa razy w tygodniu  w okresie czerwiec-wrzesień.

Ryanair i Wizz Air uruchomią również połączenia na wyspę Santorini.

PLL LOT planują przywrócić transatlantycki kierunek do Chicago a także uruchomić połączenie do Nowego Yorku. W przyszłym tygodniu mają zostać przedstawione kolejne wakacyjne propozycje przewoźnika.

Krakowskie lotnisko w komunikacie podkreśla, że należy pamiętać, że zarówno liczba oferowanych kierunków, jak i częstotliwość połączeń może ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej oraz wprowadzanych obostrzeń.

– Zawsze prosimy pasażerów, aby sprawdzali zasady sanitarne państw do których podróżują na etapie rezerwacji i kilka dni przed wylotem. Aby pasażer mógł bezpiecznie i swobodnie podróżować Kraków Airport daje również możliwość wykonania testów przed wylotem – czytamy.

comments powered by Disqus