Na Zabłociu powstaje biurowiec dla 1300 pracowników [ZDJĘCIA]

Na skrzyżowaniu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej trwa budowa Ocean Office Parku, kompleksu biurowego o łącznej powierzchni 13 tysięcy mkw.

Inwestycje budowlane to jeden z sektorów gospodarki, które mogą sobie obecnie pozwolić na rozwój, pomimo panującej epidemii koronawirusa. – Zgodnie z obowiązującym prawem, praca na budowach toczy się w trybie normalnym, przy ograniczeniu jednoczesnej liczby osób na terenie budowy i zastosowaniu wzmożonej dbałości o przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa – informuje Anna Dudek, rzecznik spółki Cavatina, odpowiedzialnej za budowę Ocean Office Parku.

Budowa biurowca będzie się składać z dwóch faz, w wyniku których deweloper łącznie dostarczy 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej dla 1300 pracowników. Pierwsza faza liczy 9 tys. mkw. powierzchni, a pozwolenie na jej użytkowanie inwestor planuje uzyskać już w czwartym kwartale tego roku.

Obiekt to pięć kondygnacji zewnętrznych i jedna podziemna. Cavatina zapewnia o 205 miejscach parkingowych, w tym jedynie 17 na zewnątrz budynku. – Podpisaliśmy już umowę najmu na całą kondygnację pierwszej fazy – mówi rzeczniczka.

W Ocean Office Parku znajdziemy szereg udogodnień dla pracowników, w tym strefy relaksu wewnątrz i na zewnątrz budynku, infrastrukturę rowerową, kantynę, sklep spożywczy czy kawiarnię. – W holu pojawi się zieleń wertykalna, a w środku zostanie zamontowany listwowy sufit oddający krzywiznę fali oraz nastrojowe oświetlenie zawieszone na różnych wysokościach – dodaje Dudek.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze