Największy finlandzki deweloper inwestuje w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeden z największych deweloperów w Europie, finladzki YIT zakupił dwie działki pod budowę ponad 700 mieszkań w stolicy Małopolski. Najwięcej z nich powstanie na Górce Narodowej.

Po ustabilizowaniu pozycji w Warszawie i Gdańsku przyszedł czas na Kraków. Firma YIT nie chce na razie ujawniać zbyt wielu informacji na temat nowych projektów, aczkolwiek wiemy, że pod Wawelem powstanie ponad 700 mieszkań. Większość, bo ok. 600 z nich, zostanie wybudowanych na Górce Narodowej i ponad 100 lokali przy ul. Portowej.

– Planujemy ruszyć z pierwszą inwestycją w Krakowie (przy ul. Portowej) w pierwszej połowie 2023 roku. O szczegółowych terminach będziemy informować na bieżąco – mówi nam przedstawiciel dewelopera. Nowe mieszkania zostaną przeznaczone na sprzedaż, nie na wynajem, jak to teraz modne wśród deweloperów.

Inwestor podaje, że w tym roku firma wybudowała łącznie 80 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej w Polsce – 1800 lokali, oraz zakupiła m.in. wspomniane dwa grunty w Krakowie.

– Zakup nowych gruntów, również w Krakowie, to efekt strategicznych decyzji YIT podjętych z dużym wyprzedzeniem. Niezmiennie poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji, koncentrując uwagę na największych miastach Polski. Po ustabilizowaniu pozycji w Warszawie oraz Gdańsku przyszedł czas na stolicę Małopolski, która dzięki swojemu potencjałowi oraz wspaniałej historii idealnie wpisuje się w naszą wizję rozwoju – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Podgórze