Nowa inwestycja przy Sołtysowskiej. Mieszkańcy mówią o Lidlu, spółka na razie nie potwierdza

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na jednej z działce przy ul. Sołtysowskiej 20 planowana jest inwestycja mieszkaniowo-usługowa. Inwestorem jest Lidl Polska.

W zeszłym roku zostało zmienione pozwolenie na budowę wydane w 2022 roku. Inwestycja zakłada budynek mieszkalno-usługowy, zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Pozwolenie zakłada budowę parkingu oraz pylonu reklamowego. Zmiany z 2023 roku zakładały m.in. przygotowanie 12 miejsc postojowych z ładowarkami do pojazdów elektrycznych. Wnioskodawcą była osoba fizyczna, jednak powiązana z kilkoma firmami deweloperskimi.

Okoliczni mieszkańcy, na podstawie m.in. reklamy i wpisania inwestora na tablicy budowy, typują, że w miejscu usług powstanie nowy Lidl. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Daldehog, która wśród klientów na drugim miejscu wymienia właśnie sieć niemieckich sklepów. Niedawno zresztą zrealizowała sklep marki Kaufland przy ul. Galicyjskiej.

Zwróciliśmy się do firmy, by potwierdzić tę informację."Za wcześnie"

– Kraków jest dla nas ważnym miastem, dlatego w związku z ciągłym rozwojem sieci naszych sklepów poszukujemy lokalizacji także i w tej okolicy – mówi Aleksandra Robaszkiewicz Head of Corporate Affairs and CSR w Lidl Polska. Przedstawicielka sieci tłumaczy, że spółka inwestuje w lokalizacje dobrze skomunikowane z możliwości budowy dużego parkingu.

Na razie jednak spółka nie potwierdza tego, że sklep przy Sołtysowskiej powstanie. – W tym momencie jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby przekazać bardziej szczegółowe informacje – stwierdza Robaszkiewicz.

Obecnie sieć liczy ponad 850 sklepów w całej Polsce. Rocznie spółka otwiera kilkadziesiąt sklepów i zapowiada, że chce utrzymać takie tempo rozwoju w sposób organiczny.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny