Nowe magazyny w Nowej Hucie. Łączna powierzchnia to ponad 22 hektary

fot. Krzysztof Kalinowski

Na terenach „Nowej Huty Przyszłości” inwestor planuje postawić potężny kompleks hal magazynowych. Niedawno deweloper uzyskał jedną z ważniejszych decyzji w całym procesie administracyjnym.

3 października prezydent miasta wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy hal magazynowych przy ul. Igołomskiej na terenie objętym planem miejscowym Nowa Huta Przyszłości – Igołomska Północ. Według opiniujących organów i instytucji istniała potrzeba przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, co inwestor uczynił.

Potężny kompleks

Planowane przedsięwzięcie składa się z czterech hal o łącznej powierzchni 22,6 ha i budynków administracyjnych oraz biurowych. Sama infrastruktura towarzysząca, w tym parkingi, zajmie 12,7 hektara. – Obiekt będzie mógł pracować przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Planuje się wykonanie miejsc parkingowych, których docelowa liczba wyniesie do 658 – widnieje w decyzji środowiskowej.

Wynajmujący hale będą mogli je wykorzystywać do magazynowania produktów oraz prowadzenia nieuciążliwych usług (sortowania przesyłek kurierskich, sklejania opakowań, foliowania, metkowania itp.) oraz produkcji w zakresie wysokich technologii. Na tym terenie będą mogły być również prowadzone usługi logistyczne.

Oczyszczenie terenu i miododajne rośliny

Działki, na których powstanie inwestycja znajdują się w sąsiedztwie torów kolejowych i węzła drogowego łączącego drogę wojewódzką z S7. Teren ten stanowi dawną hałdę Ruszcza (składowisko żużli wielkopiecowych) i wymaga oczyszczenia.

msip.krakow.pl
msip.krakow.pl

Wiadomo, że konieczna będzie wycinka drzew, jednak inwestor będzie musiał dokonać nasadzeń zastępczych. Oprócz tego zaplanowane jest posianie łąk kwietnych z miododajnymi roślinami. Powstaną też dwa zbiorniki retencyjne, które mają zabezpieczyć środowisko w przypadku wystąpienia deszczy nawalnych. Gromadzona woda ma być wykorzystywana do podlewania okolicznej zieleni.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta