Nowe mieszkania na Krowodrzy. Futurystyczne osiedle i zielone dachy? [WIZUALIZACJE]

Na dotychczas niezagospodarowanych terenach poprzemysłowych u zbiegu ulic Doktora Twardego i Prądnickiej powstanie 10-piętrowy budynek ze 165 mieszkaniami.

Na dwóch działkach o łącznej powierzchni ponad 5000 mkw., zlokalizowanych zaraz za torami tramwajowymi i przystankiem „Szpital Narutowicza” w 2022 roku zostanie oddany do użytku pierwszy 10-piętrowy budynek inwestycji Angel Green. Jego powierzchnia wyniesie około 10 000 mkw., z czego 8,4 tys. zostanie przeznaczone na mieszkania. Blisko 1000 metrów kwadratowych będzie zajmować powierzchnia handlowo-usługowa (sklep spożywczy, kawiarnia) na parterze obiektu, a na 6. piętrze powstanie ponad 600-metrowy ogród.

Jak wynika z wydanego w 2019 roku pozwolenia na budowę, a czego inwestor nam nie potwierdził, w budynku powstanie 165 mieszkań. Strona internetowa inwestycji natomiast wkazuje, iż będą to lokale w metrażu od 29 mkw. do 107 mkw. Obecnie zarezerwowanych jest już 30 proc. mieszkań.

Za generalne wykonawstwo odpowiada spółka Angel Construction. – W inwestycji Angel Green trwają obecnie prace przygotowawcze z udziałem projektantów koncepcyjnych i wykonawczych, związane z uzyskanym przez nas pozwoleniem na budowę. Pracujemy obecnie nad ostateczną koncepcją zagospodarowania apartamentów pod względem ich liczby oraz metrażu – wyjaśnia Dominik Szobak, przedstawiciel dewelopera.

Beton i zieleń

Pierwszy budynek (1A), jaki powstanie w ramach inwestycji Angel Green, będzie posiadał 110 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 10 miejsc na zewnątrz. Wjazd do kompleksu będzie poprowadzony od ul. Prądnickiej.

Na wyżej wspomnianym 600-metrowym tarasie znajdzie się siłownia, plac zabaw dla dzieci, obserwatorium czy miejsce wypoczynkowe dla mieszkańców na wolnym powietrzu. W ogrodzie na dachu będzie mogło przebywać do 50 osób jednocześnie – tak wynika z pozwolenia na budowę.

„Green”, a więc zapowiada się „zielono”. Na wizualizacjach widzimy rzadko spotykane zielone dachy, których powstania inwestor nie potwierdził ani nie zaprzeczył. – Na dachu inwestycji zainstalujemy panele fotowoltaiczne – mówi Szobak. Powierzchnia biologicznie czynna wyniesie niemal 1300 mkw.

W przyszłości osiedle?

Angel Green będzie otwarty dla mieszkańców Krakowa. – Osiedle zaprojektowane zostało z myślą o tym, jak będzie wyglądał Kraków za 20–25 lat. Budujemy kompleks mieszkaniowo-usługowy, którego nieodłącznym elementem będą innowacyjne rozwiązania zarządzania zielenią opracowane przez światowej klasy brytyjskie biuro – Gillespies – specjalizujące się w tym segmencie architektury – tłumaczy inwestor.

To dopiero jeden z wielu. – Angel Poland Group pracuje obecnie nad koncepcją pozostałych budynków Angel Green – dodaje Szobak.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus