Nowe mieszkania na sprzedaż. 80 proc. spełnia warunki rządowego programu

Wizualizacja fot. materiały prasowe

Atal poinformował o wystawieniu do sprzedaży 134 mieszkań, które powstaną przy ul. Gustawa Morcinka.

Deweloper planuje postawienie trzech budynków jedno- i dwusegmentowych. Znajdą się w nich mieszkania przeważnie dwu- i trzypokojowe (w sumie jest ich 109), a do tego są dwie kawalerki i 13 czteropokojowych mieszkań. Większość z nich odpowiada założeniom rządowego programu.

– Dodanie do oferty mieszkań w inwestycji Strefa Cegielnia 2, odpowiada aktualnemu zapotrzebowaniu klientów. Z uwagi na popularność rządowego programu dopłat, a także poluzowanie wymogów dotyczących zdolności kredytowej, obserwujemy rynkowy niedobór mieszkań o pow. ok. 50-60 mkw., a przy tym spełniających kryteria Bezpiecznego kredytu 2 proc. – mówi Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal.

– Wyraźnie widać to w dużych miastach, takich jak Kraków, gdzie ogólnie rzecz biorąc rynek pierwotny zrobił się płytszy. Dlatego struktura mieszkań w tej inwestycji jest typowa dla projektów o profilu rodzinnym, a także uwzględnia rynkowe realia i możliwości tej grupy odbiorców – stwierdza.

W ofercie dewelopera znajdą się więc mieszkania w zakresie cenowym między 9.3 tys. a 10.7 tys. za metr kwadratowy za stan deweloperski. Lokale będą mieć dostęp do tarasów, balkonów lub ogródków. Pod blokami znajdą się garaże i komórki lokatorskie.

Tu był kiedyś cegielnia

Strefa Cegielnia to inwestycja realizowana Zesławicach. Jak opisuje Atal „projekt łączy nowoczesne i oczekiwane przez mieszkańców rozwiązania z tradycyjnymi elementami nawiązującymi do historii tego miejsca. W przeszłości, od lat 50. XX wieku, na terenie, na którym powstaje inwestycja, funkcjonowała cegielnia zaopatrująca w materiały budowlane ówcześnie powstającą Nową Hutę. Obecnie w okolicy dominuje kameralna zabudowa. Mnogość terenów zielonych pozwala na odpoczynek blisko natury”. Architektura Strefy Cegielnia 2 nawiązuje do przemysłowej historii tego miejsca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie