Nowy biurowiec Warimpexu u stóp wydziału architektury

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka tygodni temu rozpoczęto budowę nowego biurowca przy ul. Mogilskiej. To trzeci obiekt grupy Warimpex w tej lokalizacji. Czy najemcy będą tak chętnie wynajmować powierzchnie biurowe, jak w przypadku sąsiedniej inwestycji dewelopera?

Wiele lat temu grupa Warimpex weszła w posiadanie 11-piętrowego biurowca klasy B o powierzchni 6,2 tys. mkw. – Mogilska 41 Office, gdzie obecnie urzęduje wydział architektury urzędu miasta. Kontynuując inwestycje w segmencie biurowym, deweloper podjął się budowy nowoczesnego budynku Mogilska 43 Office, którego ukończono w maju 2019 roku. Przyszedł czas na fazę trzecią.

Mogilska Office

Deweloper nie chce podzielić się wizualizacjami swojego kolejnego biurowca przy ul. Mogilskiej/Kriegera. Wiemy natomiast, że budynek będzie liczyć niecałe 10 tys. mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia, czyli niewiele mniej od Mogilska 43 Office (12 tys. mkw.).

W projekcie budowlanym uwzględniono również budowę parkingów podziemnych wraz z infrastrukturą techniczną, czyli budową dojść, ciągów pieszych, placu, schodów terenowych itd. Wcześniej na tym terenie funkcjonował parking dla samochodów, teraz działa tam ciężki sprzęt budowlany. Zanim jednak deweloper przystąpił do budowy nowego biurowca, rozebrał dwa budynki na tym terenie, w tym jeden leżący bezpośrednio przy ul. Mogilskiej.

Termin zakończenia robót przewidziano na koniec kwietnia 2023 roku, lecz jak informuje przedstawiciel dewelopera Paweł Larysz, zakończenie budowy może się przedłużyć o kilka miesięcy w związku ze zmianami projektowymi.

jedna z wizualizacji obiektu dostępna w Internecie
jedna z wizualizacji obiektu dostępna w Internecie

Budynek wynajęty. Wracamy do normalności?

– W maju 2021 roku, a więc już po zakończeniu okresu objętego sprawozdaniem, zawarliśmy kolejną umowę najmu na 900 mkw. powierzchni w biurowcu Mogilska 43 Office. Tym samym 98 proc. obiektu jest wynajęte, co niezmiernie nas cieszy w obliczu trudnych wyzwań stawianych przez rynek – powiedział we wstępie do sprawozdania finansowego za pierwszy kwartał 2021 roku prezes Warimpexu Franz Jurkowitsch.

Prezes grupy wspomniał o nadchodzących projektach, w tym najnowszej inwestycji biurowej o roboczej nazwie „Mogilska faza III”. – Zgodnie z naszą strategią rozpoczniemy budowę, jak tylko zapewnimy sobie zainteresowanie potencjalnych najemców na odpowiednim poziomie – zaznaczył Franz Jurkowitsch.

W oczach dewelopera zatem koniunktura na rynku biurowym uległa poprawie, skoro rozpoczęto budowę. – Nie mamy podpisanej żadnej umowy na najem powierzchni biurowej w dopiero co powstającym budynku, natomiast są potencjalni klienci – wyjaśnia Paweł Larysz.

Przypomnijmy, że biurowce Warimpexu spod szyldu Mogilska Office są od siebie niezależne. Nie jest to kompleks biurowy połączony ze sobą korytarzami, czy też innego typu łącznikami.

mogilska 43 office
mogilska 43 office

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus