Nowy lokal w Krakowie. Będą wypiekać gofry w kształcie penisów i wagin

Po Wrocławiu i Warszawie przyszedł czas na Kraków. Wkrótce w naszym mieście zostanie otwarta cukiernia serwująca gofry w kształcie damskich i męskich narządów płciowych. Otwarcie tego typu miejsca ma pobudzić dyskusję na temat edukacji seksualnej w Polsce.

– W końcu możemy to oficjalnie ogłosić. Już niebawem będziemy mogli zobaczyć się z wami przy ulicy Stradomskiej 16. Jesteśmy zachwyceni faktem posiadania lokalu w tym mieście. Kraków od zawsze był w naszych sercach, więc naturalnie nie mogło się to inaczej skończyć – poinformowali założyciele piekarnio-cukierni Dickery.

Dickery Kraków to będzie kolejny lokal sieci po dwóch funkcjonujących już we Wrocławiu i Warszawie. Następna cukiernia ma zostać uruchomiona w Gdańsku. Same gofry są dostępne w cenie kilkunastu złotych i więcej, w zależności od dodatków, a do wyboru w menu mamy gofry typu Shero (wagina) i Hero (penis).

Jak przedstawiają właściciele, serwowanie gofrów w kształcie wagin i penisów to część szerszej misji, która ma ożywić dyskusję na temat edukacji seksualnej w Polsce.

– Tworząc tak odważny i kontrowersyjny projekt gastronomiczny w Polsce, byliśmy gotowi na to, co właśnie się dzieje, tzn. przypuszczaliśmy, że odbiór, z jakim się spotkamy, może tak wyglądać. I to nas utwierdza w przekonaniu, że decyzja, którą podjęliśmy, aby nie robić „społecznie akceptowalnych” gofrów, jest słuszna, ponieważ nie chcemy godzić się na taką rzeczywistość. Naszym celem jest, aby kształt naszych produktów przywoływał myśli o radości, równości i akceptacji – czytamy w oświadczeniu założycieli Dickery.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto