Ocean Office Park przyspiesza. Rozpoczęła się budowa okrąglaka [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na Zabłociu przy skrzyżowaniu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej powstaje jeden z największych kompleksów biurowych w mieście – Ocean Office Park, który łącznie wniesie na krakowski rynek biurowy ponad 50 tys. mkw. powierzchni najmu. W lipcu rozpoczęła się budowa ostatniego biurowca.

Reprezentacyjny budynek A od strony ul. Nowohuckiej został oddany do użytku w ubiegłym roku. Teraz trwa budowa budynku B, czyli największego biurowca kompleksu (28,6 tys. mkw.), który ma być gotowy na przełomie 2022 i 2023 roku. – Obecnie trwają prace elewacyjne przy tzw. pierwszej skórze budynku oraz prace instalacyjne – wyjaśnia Łukasz Zarębski z Cavatiny.

W ostatnich miesiącach deweloper ruszył także z budową tzw. okrąglaka, 4-piętrowego okrągłego budynku od strony ul. Klimeckiego (zob. wizualizacje) oraz budynku mieszkalnego z lokalami na wynajem przy ul. Pana Tadeusza. Okrąglak ma być gotowy na przełomie II i III kwartału 2023 roku, pdoobnie jak apartamentowiec.

Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, projekt Ocean Office Park, czyli trzy biurowce oraz jeden budynek mieszkalny, będzie gotowy w połowie przyszłego roku. W ramach inwestycji powstanie 51,3 tys. mkw. powierzchni najmu oraz 3 tys. mkw. przestrzeni usługowej. Do dyspozycji najemców i pracowników będzie 918 miejsc parkingowych (większość w garażach podziemnych). Zieleń ma stanowić 6,7 tys. mkw. powierzchni inwestycji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze