Olbrzymie osiedle powstaje na Prądniku Białym [ZDJĘCIA]

Inwestycja dewelopera Ekopark fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W obrębie przyszłej Trasy Wolbromskiej, a właściwie na jej początkowym odcinku wznoszą się pierwsze budynki osiedla mieszkaniowego, którego teren przekracza ponad 120 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

W kwietniu wydano pozwolenie na budowę pierwszego etapu osiedla mieszkaniowego przy ul. Pękowickiej (rejon ulic Łokietka oraz Glogera) na Prądniku Białym. Niedługo potem przystąpiono do prac budowlanych i jak informuje deweloper obecnie, mieszkania na parterze pierwszych trzech budynków nabierają już swoich kształtów.

Pierwszy etap osiedla zakłada budowę trzech 3-piętrowych budynków z niemal 120 mieszkaniami wraz z garażami podziemnymi oraz częściowym zagospodarowaniem terenu w pobliżu inwestycji (dojścia, plac zabaw, elementy małej architektury, droga wewnętrzna itd.). Deweloper zaprojektował w środku osiedla 1-hektarowy park, chwaląc się, że jest to pierwsze osiedle z własnym parkiem.

Nie znamy szczegółowych planów dalszego rozwoju osiedla, lecz analizując ogólnodostępne informacje, możemy przypuszczać, że na wyznaczonym terenie powstanie przynajmniej kilkaset mieszkań.

We wschodniej części osiedla zaplanowano przestrzeń dla działalności handlowo-usługowej. Dodając do tego place zabaw, boisko, siłownie czy trasy biegowe osiedle stanie się samowystarczającą zamkniętą enklawą, którego właściwie nie będzie potrzeby opuszczać.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały