Ostatni budynek High5ive już się komercjalizuje

high5ive ma nowego najemcę fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ostatni budynek kompleksu biurowego High5ive jeszcze nie nabrał docelowej wysokości, a już znaczna część jego powierzchni została wynajęta. Swoją siedzibę zarezerwowała tu sobie firma Zooplus na prawie 2000 tys. mkw. przestrzeni biurowej.

Trwa obecnie realizacja trzeciej fazy inwestycji High5ive przy ul. Pawiej, czyli budowa ostatniego piątego budynku biurowego kompleksu, którego powierzchnia wyniesie ponad 11 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Razem cały kompleks dostarczy na krakowski rynek 70 tys. mkw. powierzchni biurowej.

W powyższej galerii zdjęć możecie obejrzeć aktualne zdjęcia z budowy ostatniej części układanki High5ive. Oddanie do użytku tego budynku jest planowane na pierwszy kwartał 2022 roku. Wraz z rozpoczęciem drugiego kwartału – w kwietniu – ma się wprowadzić nowo zakontraktowany najemca, firma Zooplus.

Poziom komercjalizacji czterech już powstałych budynków High5ive wynosi prawie 100 proc., dla pierwszej fazy, czyli dwóch budynków – 100 proc. i dla drugiego etapu zakończonego w 2020 roku – 97 proc. powierzchni jest zajęte.

Nowy najemca w High5ive

Zooplus to obecnie największy internetowy sklep zoologiczny w Europie, założony w 1999 roku w Niemczech. Firma działa na 30 rynkach europejskich, generując sprzedaż netto na poziomie prawie 1.8 mld euro w 2020 roku. Zooplus odnosi sukcesy także w Polsce, gdzie sklep internetowy firmy należy do jednego z największych e-sklepów specjalistycznych z szacowaną sprzedażą netto na poziomie ponad 700 mln zł w roku 2020.

Biuro Zooplus w Krakowie zatrudnia obecnie ponad 130 osób, z czego ponad połowa to specjaliści technologii informatycznych. Znajduje się też tutaj centrum wsparcia rozwoju firmy  na rynkach, a także specjaliści z różnych działów biznesowych pracujący dla rozwoju całej grupy Zooplus. Firma rośnie bardzo dynamicznie, więc potrzebuje większej przestrzeni dla nowych pracowników.

– Kompleks High5ive już od momentu rozpoczęcia budowy pierwszego etapu cieszył się dużym zainteresowaniem najemców i konsekwentnie stawał się wyborem wielu międzynarodowych firm. Dziś do tego grona dołącza zooplus. Sytuacja, z jaką mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, sprawiła, że proces uzgodnień technicznych i negocjacji umowy najmu odbywał się w całości online – mówi Marek Stasieńko, dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska, odpowiedzialnej za budowę High5ive.

–  Dla firmy zooplus kluczowym elementem była centralna lokalizacja i możliwość zaprojektowania powierzchni w taki sposób, aby można było ją elastycznie wykorzystywać i dostosowywać do zmieniających się potrzeb organizacji – wyjaśnia Emilia Kalińska z firmy Walter Herz, która doradzała przy transakcji.

Zielony biurowiec

–  High5ive, podobnie jak wszystkie inwestycje Skanska, został zaprojektowany tak, żeby mogli z niego korzystać zarówno najemcy, jak i lokalna społeczność. W kompleksie High5ive znajdują się też zaawansowane filtry oczyszczające powietrze, co jest szczególnie ważne w kontekście problemu smogu w polskich miastach – czytamy w komunikacie dewelopera Skanska.

Przy drugim etapie High5ive zbudowany został chodnik z zielonego betonu i będzie on kontynuowany również przy ostatnim budynku kompleksu. Redukuje on, średnio o 30%, szkodliwe dla ludzi związki pochodzące ze spalin samochodowych, między innymi tlenki azotu, które znajdują się w miejskim powietrzu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
News will be here