Paczkomat nr 8000 stanął w Krakowie. Jeden z pierwszych w nowym kształcie

Myśliwska 51 w Podgórzu – w tym miejscu stanął paczkomat nr 8000 firmy InPost. To jedno z pierwszych urządzeń, które kształtem dostosowują się do otoczenia w kształcie liter „L” i „U”.

Ja podaje firma InPost, paczkomaty są popularne zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Badanie przeprowadzone w marcu tego roku pokazuje, że 61 procent robiących zakupy w Internecie wybiera właśnie te urządzenia.

– Od listopada do końca wakacji postawiliśmy w całej Polsce już dwa tysiące nowych maszyn. Z uwagi na małą dostępność miejsca w największych miastach wprowadziliśmy nowe urządzenia – typu „L” i „U” – które swoim kształtem dostosowują się do otoczenia. Taki właśnie paczkomat trafił do Krakowa jako urządzenie nr 8000 Musimy nadążać za popytem na nasze usługi – w okresie pandemii wiele nowych klientów zaufało nam i zdecydowało się odbierać oraz nadawać swoje przesyłki bezpiecznie, bez kontaktu z innymi ludźmi – mówi Rafał Brzosa, założyciel i prezes InPost.

Wewnątrz budynków

Firma planuje kolejny projekt Maszyny InPost – dotychczas stawiane na powierzchniach zewnętrznych – będą produkowane także specjalnie do instalacji wewnątrz budynków. Już wkrótce zobaczymy je między innymi w biurowcach, blokach i galeriach handlowych.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze