Panorama Forum. Otwarcie za dwa miesiące

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na dachu byłego hotelu Forum nadal trwają prace remontowe. Otwarcie nowego lokalu zostało zaplanowane na czerwiec.

 

Czterech inwestorów ze spółki PF pracuje nad przywróceniem świetności dachowi Forum, gdzie ponad 25 lat temu mieściła się kawiarnia Panorama. Projekt będzie się składał z dwóch etapów, w efekcie powstanie tam restauracja, coctailbar i strefy dla miłośników cygar.

Prace na górze hotelu trwają już od kilku miesięcy. Jak informuje Maciej Feherpataky, współwłaściciel lokalu, w maju wszystko powinno być ukończone w około 90 procentach. – Otwarcie planujemy na czerwiec – mówi.

Spółka oczekuje też na wydanie pozwolenia na przebudowę niektórych elementów. Mowa tu m.in. o pracach związanych z powiększeniem otworów drzwiowych w ścianie nośnej. Z ogólnodostępnej ewidencji tego typu wniosków wynika, że krakowski urząd nadal rozpatruje pismo. Wiadomo też, że inwestor będzie musiał zmodernizować windy.

Trzy strefy

Przypomnijmy, że lokal będzie się składał z trzech części: restauracji, coctailbaru i zamkniętej strefy z cygarami oraz alkoholem. Restauracja ma być w stylu industrialnym z elementami takiego wyposażenia, jak luksfery czy lastriko. Tu warto zaznaczyć, że pełnoprawna restauracja zacznie działać dopiero po pierwszym sezonie letnim. Na niższej kondygnacji będzie organizowana docelowo kuchnia.

Kolejna część to przeszkolony, zielony taras z lornetkami. Trzecia strefą jest wspomniany wcześniej cigar lounge. W menu restauratorzy zapowiadają sporo autorskiej i sezonowej kuchni wraz z ciekawostkami historycznymi.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki