Poczta Polska wyprzedaje ogromny kompleks w Krakowie [ZDJĘCIA]

fot. poczta polska

Poczta Polska wystawiła na sprzedaż 2 hektary działki przy ul. Cystersów 21. Nieruchomość w 60% jest zabudowana – to kompleks 11 budynków o łącznej powierzchni 8,5 tys. mkw. Cena wywoławcza to 90 mln zł. Licytacja rusza 29 czerwca.

Kompleks był wykorzystywany przez Polskę Pocztą jako przestrzeń biurowa oraz powierzchnia magazynowo-gospodarcza i techniczna.

– Teren całej nieruchomości jest ogrodzony i zamknięty, przejazd jest możliwy przez szlaban. Na oferowanym gruncie znajdują się dawne pocztowe budynki, które zajmują ok. 60% powierzchni. Sprzedawany teren jest ogrodzony, oświetlony i utwardzony nawierzchnią, z urządzonym wjazdem i chodnikami. Obszar jest w pełni podłączony do miejskiej infrastruktury. Otoczenie nieruchomości stanowią zakłady usługowe, produkcyjne, handlowe oraz i budynki wielorodzinne – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Powierzchnia działki należącej do Poczty Polskiej przy ul. Cystersów 21 wynosi 20,4 tys. mkw., z czego 5,2 tys. mkw. stanowi zabudowa kompleksu 11 budynków. Powierzchnia użytkowa nieruchomości to łącznie 8,5 tys. mkw. Jak wskazuje plan miejscowy „Cystersów”, nieruchomość to teren zabudowy usługowej.

Budynki, które wchodzą w skład kompleksu, to budynek handlowo-usługowy (2,5 tys. mkw.), biurowiec (500 mkw.), „dwa budynki zbiorniki silosy i budynki magazynowe” (1065 mkw.) oraz 7 budynków niemieszkalnych (1,1 tys. mkw.). Część zachodnia nieruchomości wykorzystywana jest jako parking i plac manewrowy dla samochodów transportowych. Kilka obiektów jest również przedmiotem umów najmu i dzierżawy.

Na terenie nieruchomości znajduje się także budynek hali napraw i garaży (3 tys. mkw.), budynek administracyjny (500 mkw.), stacja paliw i myjnia (650 mkw.), magazyn (1050 mkw.) oraz inne mniejsze magazyny, a także obiekty małej architektury.

Poczta Polska termin licytacji nieruchomości wyznaczyła na 29 czerwca. Cena wywoławcza to 90 000 000 zł.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus