Pod Krakowem coraz więcej magazynów. Powstanie nowe centrum logistyczne

fot. materiały prasowe

W Skawinie powstanie nowe centrum logistyczne o powierzchni ponad 18 tys. mkw. Blisko 20% powierzchni znalazło już najemcę – RTV Euro AGD.

European Logistics Investment (ELI) kontynuuje rozwój swojego portfolio, rozszerzając je o nowy obiekt w powiecie krakowskim "Kraków V" – to najnowszy projekt inwestora i jednocześnie trzecia inwestycja spółki w Małopolsce. Przedmiotem inwestycji jest centrum logistyczne zlokalizowane w Skawinie w pobliżu obwodnicy Krakowa, które ELI będzie realizować razem ze swoim partnerem Panattoni.

Planowana data zakończenia projektu to II kwartał 2021 roku. Po ukończeniu nowy obiekt magazynowo-produkcyjny dostarczy łącznie 18,3 mkw. powierzchni najmu, w tym 16,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 1,7 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Obiekt będzie posiadał także 121 miejsc parkingowych dla samochodów, nowoczesny system zraszania ESFR, 24 ramp przeładunkowych oraz całodobową ochronę.

3,6 tys. mkw. w nowym obiekcie, w tym 3,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej, zostało już wynajęte przez firmę RTV Euro AGD – właściciela 305 sklepów stacjonarnych w 195 miastach Polski i sklepu internetowego z elektroniką.

Pozostała powierzchnia jest planowana jako inwestycja typu SBU (small business units) z możliwością wykorzystania przez różne segmenty logistyki, m.in. tzw. last mile delivery, centra dystrybucji paczek, szybkie dostawy w 1h czy rozwiązania logistyczne dla sklepów z branży spożywczej.

Kraków jeszcze nienasycony magazynami

Lokalizacja posiada bardzo dobre połączenie z autostradą A4 (łączącą Niemcy z Wrocławiem i Śląskiem) – dojazd do obwodnicy Krakowa zajmuje około 5 minut. Działka jest także zlokalizowana w bliskości trzech międzynarodowych lotnisk (Kraków, Katowice, Rzeszów).

– Najnowsza inwestycja w Skawinie pozwoli wzmocnić pozycję ELI na krakowskim rynku magazynowym. Widzimy tu duży potencjał dla nowoczesnej logistyki, szczególnie biorąc pod uwagę względnie niskie nasycenie tego regionu powierzchnią magazynową. Jest to już nasz trzeci projekt w regionie i z pewnością nie ostatni – mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi 19 parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 600 tys. mkw., które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, a także na Górnym Śląsku. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio, aby stać się wiodącą platformą logistyczną w Polsce. Strategicznym partnerem ELI jest Panattoni.

comments powered by Disqus