Pod Krakowem ruszyła ekofabryka kart do gry [ZDJĘCIA]

fabryka kart Trefl/Podłęże 650 fot. materiały prasowe

Dziś uruchomiono produkcję w nowej fabryce kart do gry i gier planszowych w Podłężu.

Najnowsza fabryka stanęła w podkrakowskiej strefie ekonomicznej w Podłężu koło Niepołomic. Razem z dotychczasowym budynkiem, do którego firma przeniosła się z Krakowa w 2014 roku, to 14,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z zapleczem biurowo-administracyjnym.

W świeżej Fabryce Kart Trefl-Kraków zatrudniono już ponad 200 osób, ale firma nie rezygnuje z przyjmowania kolejnych. Obecnie w podkrakowskiej fabryce jest dostępnych pięć etatów dla pracowników produkcji oraz cztery etaty dla operatorów maszyn.

Eko, jakiego jeszcze nie było?

Nowo uruchomioną fabrykę w Podłężu wybudowano zgodnie z normami certyfikatu BREEAM, czyli najczęściej stosowanej metody w Europie, pozwalającej ocenić budynek pod względem ekologiczności. Trefl zastosował w obiekcie m.in. gazowe pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, a w instalacjach sanitarnych – wody opadowe.

– Jest to przełomowa dla branży i pierwsza na świecie fabryka, która może zaoferować swoim klientom produkcję planszówek przyjaznych środowisku – informuje biuro prasowe firmy.

Klienci fabryki będą mogli zrealizować produkcję swoich gier w wariancie ecofriendly. Trefl oferuje możliwość produkcji kart w tradycyjnej formie i z wykorzystaniem ekologicznych komponentów.

– To nie tylko odpowiedź na światowy trend, a przede wszystkim szansa, by nasi klienci mogli wesprzeć działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Wybierając produkcję w wariancie ecofriendly, otrzymują od nas certyfikat i możliwość oznaczenia swoich gier logiem Ecofriendly Game – dodaje rzecznika firmy.