Prace nad "szkieletorem" przy Konopnickiej zostaną wznowione

fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

W połowie ubiegłego roku wstrzymano budowę biurowca przy ulicy Konopnickiej. Inwestor niechybnie otrzymał propozycje zakupu inwestycji przez inne podmioty – zgodził się? Czy inwestycja będzie kontynuowana?

Projekt biurowy spółki Caishen Capital Group jest realizowany w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji przy ul. Marii Konopnickiej 29, tuż nad Wisłą. Prace budowlane nad budynkiem rozpoczęły się w 2019 roku i pierwotnie planowano, że budowa zakończy się już w październiku 2020 roku. Inwestor jednak nie mógł przewidzieć wybuchu epidemii koronawirusa i w połowie ubiegłego roku wstrzymał prace na etapie surowego betonowego szkieletu.

Skończyły się pieniądze?

W ciągu ostatniego półrocza z budynkiem nic się nie działo, poza wykorzystaniem go w charakterze wieszaka reklamowego, który zresztą zerwał się w poprzednim roku w wyniku silnych podmuchów wiatru. Od niedawna jednak budynek reklamuje sam siebie i zachęca do wynajmu biur, a zatem inwestycja powinna być kontynuowana.

– Realizacja budowy MK29 została wznowiona i w najbliższych dniach rozpoczną się prace przygotowawcze do wykonania elewacji budynku oraz będą kontynuowane inne prace związane ze stanem deweloperskim budynku – mówi reprezentująca stanowisko spółki Klaudia Rydz z firmy doradczej Knight Frank. Dodaje, że w tym momencie trwają negocjacje z firmami zainteresowanymi najmem powierzchni w budynku.

Duże projekty inwestycyjne w okresie pandemii zderzyły się ze ścianą w postaci finansowania. Banki przestały udzielać kredytów lub robiły to w bardzo ograniczonym zakresie, w konsekwencji inwestorzy przesuwali realizację inwestycji w terminie. Z biurowcem przy ul. Konopnickiej nie wiemy, jak było, jednakże wstrzymanie budowy natychmiast wywołało zainteresowanie zakupem inwestycji przez inne podmioty.

– Budynek nie został wystawiony na sprzedaż. Owszem deweloper otrzymał zapytania dotyczące zakupu nieruchomości, jednak nie zdecydował się na żadną ofertę ze względu na niepowtarzalną lokalizację obiektu, który ma zostać w portfolio inwestora tak jak sąsiedni budynek biurowy – wyjaśnia Klaudia Rydz.

Przedstawicielka inwestora dodaje, iż w obecnej sytuacji, jak i w przyszłości takie lokalizacje jak budynku MK29 bronią się i będą się broniły. – Najemcy poszukują mniejszych budynków w topowych lokalizacjach, realizowanych według nowych trendów i w bardzo dobrej jakości wykonania – podkreśla.

Tak ma wyglądać budynek po ukończeniu, fot. Knight Frank
Tak ma wyglądać budynek po ukończeniu, fot. Knight Frank

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto