Prądnik Czerwony. Bloki niedaleko cmentarza

Powstają bloki niedaleko cmentarza fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Warszawska spółka MFC Development realizuje cztery bloki mieszkalne na Prądniku Czerwonym, w sąsiedztwie cmentarza.

Deweloper dostał zgodę na budowę czterech ośmiokondygnacyjnych budynków mieszkalnych z lokalami handlowo-usługowymi. Część do zamieszkania zajmie sześć pięter.

– W ofercie znajdują się mieszkania od 27 mkw. do 98 mkw. Na indywidualne życzenie istnieje możliwość połączenia mieszkań sąsiadujących w jedno – reklamuje inwestor. Budowa jest podzielona na dwa etapy. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mieć do dyzpozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym.

Spółka podkreśla, że inwestycja jest położona w dobrze skomunikowanej części Prądnika Czerwonego. – Tuż przy nowopowstających budynkach znajduje się pętla autobusowa, a w bliskiej odległości planowany jest przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej – czytamy w opisie. Po drugiej stronie ulicy znajduje się natomiast cmentarz Prądnik Czerwony.

– W okolicy inwestycji znajdują się: sklepy spożywcze, paczkomaty, poczta, apteki, centrum medyczne, żłobki, przedszkola, szkoły, galerie handlowe, kawiarnie, restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne, wybieg dla psów, stacja paliw, aquapark – informuje deweloper.

Planowany termin oddania dwóch pierwszych bloków to trzeci kwartał 2025 roku.

MFC Development odpowiada za takie inwestycje w Krakowie, jak Wilga Park, Słoneczny Zakątek czy Kamienica Pod Smokami przy ul. Pawiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony