Przy Tischnera wyrosną kolejne biurowce [WIZUALIZACJE]

Wizualizacje fot. Materiały prasowe

Biurowiec Tischnera Office, który został niedawno zbudowany przy ul. Tischnera, nie był ostatni. Tuż obok swoją inwestycję planuje Buma, a to jeszcze nie koniec planów dla tego rejonu.

Nowe obiekty powstaną pomiędzy nowym biurowcem Tischnera Office a ulicą Fredry. TEN Office to kompleks trzech biurowców klasy A, przy czym dwa wyższe budynki A1 i A2 od strony ulicy Tischnera będą ze sobą połączone. Będą miały po dziewięć naziemnych kondygnacji i znajdzie się w nich odpowiednio 12,7 i 13,3 tys. mkw. Trzeci, niższy budynek od strony ulicy Przy Torze będzie miał sześć kondygnacji i 5,8 tys. mkw. wynajmowalnej powierzchni.

Pomiędzy budynkami znajdzie się przestrzeń wspólna, z ławkami, zielenią i stołami do piłkarzyków czy ping-ponga. W planie jest też taras widokowy na dachu jednego z budynków.

W garażach podziemnych przewidziano łącznie 625 miejsc parkingowych. Do inwestycji będą prowadzić trzy zjazdy – dwa od strony nowej ulicy przebiegającej między TEN Office i Tischnera Office oraz jeden od ul. Przy Torze. Rowerzyści dostaną 268 miejsc do przypięcia jednośladów, a także szatnie z prysznicami i stacje naprawcze z podstawowymi narzędziami.

Następne w planach

Ten rejon miasta staje się w ostatnim czasie jednym z większych centrów biurowych w mieście. Tylko przy samej Wadowickiej powstało niedawno kilka inwestycji, z myślą o kolejnych budowach zostały wyburzone pozostałości zabudowań na rozległym terenie po północnej stronie ulicy Tischnera.

I choć rejon skrzyżowania ulic Brożka, Wadowickiej, Zakopiańskiej i Tischnera często grzęźnie w korkach, wciąż od strony komunikacyjnej jest atrakcyjny dla inwestorów. Ważnym atutem jest bliskość linii tramwajowej, ale w ciągu najbliższych lat duże znaczenie może też zyskać połączenie kolejowe. W pobliżu gruntownie przebudowywana jest stacja Kraków Bonarka, na której będą się zatrzymywać pociągi kolei aglomeracyjnej kursujące w stronę Skawiny. Inwestycja na całym odcinku od Krakowa Płaszowa do Podborów Skawińskich ma się zakończyć w 2021 roku.

Przewidując wzrost natężenia ruchu samochodowego, miasto planuje też przebudowę skrzyżowania ulic Tischnera i Fredry, o czym informowaliśmy TUTAJ. W tym przypadku jednak trudno o pewne daty realizacji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki