Sezon zimowy w Kraków Airport [INFORMATOR]

kraków airport fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pasażerowie krakowskiego lotniska w nadchodzącym sezonie zimowym będą mogli skorzystać z oferty 90 połączeń do 65 portów lotniczych. 15 linii lotniczych zaoferuje połączenia prosto z Krakowa do 56 miast.

W niedzielę 25 października wejdzie w życie zimowy rozkład lotów w Kraków Airport. Wśród przewoźników pojawi się nowa linia lotnicza Luxair Luxembourg Airlines, która 30 listopada zainauguruje połączenie do Luksemburga.

– W ostatnią niedzielę października tradycyjnie wchodzi w życie zimowy rozkład lotów. W tym roku - mimo obecnie panującej pandemii - pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 90 połączeń lotniczych. Wiemy, że dzisiaj planowanie podróży nie jest łatwe, ale cała branża dąży do standaryzacji wytycznych, tak aby loty odbywały się na jednolitych zasadach, a pasażerowie mieli pewność wylotu i przylotu – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Poniższy informator o połączeniach zimowych opiera się na najnowszych dostępnych danych dostarczonych przez linie lotnicze (stan na 22.10.2020 r.). To siatka połączeń krakowskiego lotniska uwzgledniająca połączenia regularne do 31 grudnia 2020 roku.Maseczka na lotnisku

Krakowskie lotnisko na bieżąco wdraża aktualizowane przez Radę Ministrów RP wytyczne dotyczące ograniczeń, mające zapewnić zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 oraz dostosowuje się do decyzji innych państw.

Obecnie dostęp do terminala pasażerskiego mają wszyscy pasażerowie oraz osoby odprowadzające czy witające, po wcześniejszym poddaniu się pomiarowi temperatury. Na lotnisku obowiązkowe jest zakrywania ust i nosa nie tylko w terminalu, ale także na terenie całej infrastruktury lotniska tj. parkingi oraz drogi prowadzące do terminalu.

W lokalach handlowych może znajdować się maks. 5 osób na jedną kasę. Salon Business Lounge Schengen jest dostępny dla pasażerów w godzinach 04:30-22:00, a oferta została ograniczona zgodnie z obowiązującymi zasadami. W terminalu dostępne są punkty do dezynfekcji.

comments powered by Disqus