Sieć Helios o szansach na kino pod Wawelem

Zdjęcie ilustracyjne, lenie kino fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Cztery lata temu prezes zarządu sieci kin Helios zapowiadał budowę nowego multipleksu m.in. w Krakowie. Czas zrewidował te plany.

Niedawno pisaliśmy o stanowisku Cinema City, co do dalszego rozwoju sieci w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem północy miasta. Usłyszeliśmy, że obecnie takich zamiarów spółka nie ma.

– Nie planujemy na razie dalszej rozbudowy naszych kin w Krakowie, opierając się też na tym, że lokalizacje są dogodnie skomunikowane – poinformowało biuro prasowe Cinema City. Więcej można przeczytać tutaj:

Zwróciliśmy się również do spółki Helios, z uwagi na zapowiedzi z 2019 roku dotyczące budowy kina w Krakowie. Sieć ta jest największą w Polsce i zarządza w sumie 54 obiektami z 302 ekranami i ponad 55 tysiącami miejsc. W Małopolsce jest jedno kino pod tą marką – w Nowym Sączu. Ta liczba na razie nie wzrośnie.

– Niestety w związku z trudną sytuacją ekonomiczną, która dotyka wiele obszarów, nowe inwestycje zostały wstrzymane. Dlatego też sieć kin Helios nie prowadzi aktualnie działań związanych z nowymi inwestycjami. Naturalnie dotyczy to nie tylko branży kinowej, ale także galerii handlowych – informują przedstawiciele spółki.