Skanska sprzedaje High5ive

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Skanska sprzedała ostatni budynek kompleksu biurowego High5ive szwedzkiej firmie nieruchomościowej Stena. Biurowiec jest już wynajęty w 99 proc., a jego budowa ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2022 roku.

Skanska podpisała umowę sprzedaży dwóch projektów biurowych w Polsce za 128 milionów euro. Ich nabywcą jest Stena Real Estate BV, wchodzący w skład grupy Stena. Transakcja obejmuje pierwszy etap kompleksu Centrum Południe we Wrocławiu, składający się z dwóch połączonych budynków biurowych oraz ostatni budynek kompleksu High5ive w Krakowie. To łącznie 39 400 mkw. powierzchni biurowej – czytamy w komunikacie dewelopera.

Jest to już kolejna transakcja pomiędzy stronami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwszą było nabycie drugiego budynku kompleksu biurowego Spark w Warszawie w 2020 roku.

– Realizujemy nasz plan rozszerzenia portfela nieruchomości w Polsce. Dzięki tej transakcji będziemy obecni w trzech ważnych polskich miastach: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Z niecierpliwością czekamy na powitanie nowych najemców wiosną – powiedziała Sofia Granlund, dyrektorka zarządzająca w Stena Real Estate BV.

High5ive sprzedany

Powierzchnia trzeciego etapu i jednocześnie ostatniego budynku kompleksu biurowego High5ive wynosi 11 250 mkw. Jest ona już wynajęta w 99 proc. Zakończenie budowy zaplanowano na pierwszy kwartał 2022 roku.

– Centrum Południe i High5ive to nasze flagowe projekty na dwóch kluczowych rynkach w Polsce. Transakcja ta potwierdza postrzeganie Wrocławia i Krakowa jako doskonałych miejsc do lokowania kapitału – komentuje Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w spółce biurowej Skanska.

High5ive to dobrze już znany kompleks pięciu biurowców o docelowej powierzchni ponad 70 000 mkw. Ostatni budynek, którego fazę konstrukcyjną ukończono w maju 2021, zapewni najemcom ponad 11 000 mkw. Cała powierzchnia biurowa została już wynajęta m.in. przez Spyrosoft, Business Link i zooplus.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
News will be here