Spółdzielnia Podgórze buduje na Woli Duchackiej

Wizualizacja, widok od ul. Gołaśka fot. podgorze.krakow.pl.

Na działce pomiędzy ulicami Witosa i Gołaśka rozpoczyna się właśnie budowa dwóch pięciokondygnacyjnych bloków. To jedna z dwóch prowadzonych obecnie inwestycji Spółdzielni Mieszkaniowej Podgórze.

Bloki powstaną tuż obok stacji Shell przy ul. Witosa, a wjeżdżać się będzie do nich od ulicy Gołaśka. Spółdzielnia będzie musiała też wybudować drogę dojazdową do budynków, zakończoną miejscem do zawracania.

W dwóch blokach znajdzie się łącznie 50 mieszkań, od 26 do prawie 65 mkw. Część z nich została już sprzedana.

Spółdzielnia sprzedaje zarówno miejsca postojowe w garażu podziemnym, jak i stanowiska obok budynku. Tych pierwszych ma być 36, co w połączeniu z 22 miejscami na zewnątrz daje miejsce dla łącznie 58 samochodów. Za miejsce w garażu trzeba będzie zapłacić ok. 30 tysięcy złotych, stanowisko na zewnątrz kosztuje ponad 12 tysięcy.

Byłoby więcej

To już druga rozpoczęta w tym roku inwestycja spółdzielni. Wiosną sprzęt budowlany wjechał na ulicę Włoską, gdzie pod numerem 12 powstaje blok z 85 mieszkaniami i dwoma lokalami usługowymi.

Obiekt powstaje niedaleko tworzonego obecnie przez Zarząd Zieleni Miejskiej „Skweru Wolności”, który będzie się rozciągał pomiędzy ulicami Estońską i Wolności. Gdyby nie zmiana przeznaczenia tego terenu, również w miejscu skweru spółdzielnia zbudowałaby kolejne bloki. Tak się jednak nie stało – po sprzeciwie ze strony mieszkańców i trwających bardzo długo negocjacjach z miastem.

W obydwu przypadkach prace przy budowie bloków mają się zakończyć jesienią 2019 roku. Zgodnie z zapowiedziami, mieszkania przy ul. Gołaśka będą gotowe w listopadzie, a przy Włoskiej – dwa miesiące wcześniej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie