Sukces firmy z Krakowa. Wybudowali nową fabrykę w Podłężu

fot. mat. pras.

Pod koniec maja firma Smay, która do tej pory rezydowała przy ul. Ciepłowniczej, oficjalnie otworzyla nową fabrykę i siedzibę firmy w Podłężu.

Nowa siedziba firmy to nowoczesny zakład produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni 18,5 tys. mkw., laboratorium badawczo-rozwojowym, czterokondygnacyjnym budynkiem biurowym o powierzchni 4,5 tys. mkw. oraz budynkiem socjalnym o pow. 1,8 tys. mkw. Całkowita powierzchnia zabudowy to ponad 21, 4 tys. mkw.

Nowy zakład produkcyjny firmy  wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, zgodne z ideą Przemysłu 4.0. W nowej siedzibie zaimplementowana została nowoczesna wentylacja, w tym iFlow, czyli ekologiczny system wentylacji dostosowujący się do zmiennych potrzeb użytkowników i zajętości pomieszczeń, a także fotowoltaika i inne energooszczędne rozwiązania, które wspierają niską emisję budynku – czytamy w komunikacie firmy.

– W ostatnich latach nasz rozwój jest wprost wykładniczy i aby utrzymać takie tempo wzrostu, potrzebowaliśmy nowego i znacznie większego miejsca, które znaleźliśmy w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej pod Krakowem. Unowocześnienie wizerunku to również jeden z elementów nowej strategii rozwoju Smay. Zmienione, bardzo nowoczesne logo podkreśla nie tylko zmiany idące w kierunku dynamicznego rozwoju naszej firmy i większej ekspansji na rynki zagraniczne, ale także sporo istotnych kroków technologicznych i innowacji w naszej firmie – komunikuje firma.