Światowy gigant z branży medycznej wyda 265 mln złotych na rozwój zakładu w Skawinie

fot. materiały prasowe

Firma Stryker Poland Manufacturing zainwestuje 265 mln zł w rozwój swojego zakładu w Skawinie.

Notowana na nowojorskiej giełdzie firma Stryker jest globalnym liderem w branży produktów i sprzętu medycznego. Część produkcji odbywa się niedaleko Krakowa. Teraz czas na rozwój.

– Istniejący zakład produkcyjny w Skawinie zostanie w najbliższych miesiącach rozbudowany o nowe linie produkcyjne, co znacząco zwiększy jego potencjał. W rezultacie, zakład w odpowie na rosnące globalne zapotrzebowanie, poszerzając swoje portfolio o kluczowe produkty medyczne – mówi Jacek Krajcer, director operations, plant manager w Stryker.

– Nasza nowa inwestycja nie ogranicza się jedynie do zwiększenia mocy produkcyjnych. Ma na celu także wprowadzenie zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych, co ma znacząco wpłynąć na zwiększenie efektywności operacyjnej. Za pomocą tej inwestycji zamierzamy wzbogacić wiedzę i umiejętności naszego zespołu, a równocześnie otwieramy drzwi dla nowych, zdolnych specjalistów pragnących do nas dołączyć – dodaje Krajcer.

Dyrektor podkreśla również, że firma dąży do stałego postępu, co jest możliwe, dzięki inwestowaniu w innowacyjne technologie.  –  Celem tej strategii jest nie tylko wzrost produktywności, ale również budowanie trwałej wartości przez rozwój kompetencji pracowników oraz integrację z najnowszymi trendami w dziedzinie technologii produkcyjnej – tłumaczy.

Współpraca z KPT

–  Z firmą Stryker współpracowaliśmy od pierwszej wizyty w Małopolsce, wspólnie odbywając wizyty lokalizacyjne, organizując spotkania z samorządowcami, po to, aby znaleźć idealne miejsce dla rozwoju tego globalnego lidera branży medycznej. Ta znacząca inwestycja Stryker, wsparta dwiema decyzjami o wsparciu w Polskiej Strefie Inwestycji, przyczyni się także do powstania atrakcyjnych miejsc pracy, w bardzo nowoczesnym zakładzie. Stryker jest przykładem inwestycji niezwykle zaawansowanej technologicznie firmy, która wiąże swoją przyszłość z Małopolską – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

Stryker Poland Manufacturing jest częścią międzynarodowej grupy Stryker Corporation, jednego ze światowych liderów produkcji sprzętu należącego do szeroko pojętej branży medycznej. Firma oferuje szeroki zakres innowacyjnych produktów i usług, które obejmują ortopedię, sprzęt medyczny i chirurgiczny oraz neurotechnologię, wykorzystywane przy zabiegach kręgosłupa.