„Szczęśliwy Dom” na Zabłociu. Nowa inwestycja portugalskiej firmy

Wizualizacja inwestycji

182 mieszkania od spółki Caza Feliz Portowa mają być w sprzedaży już od początku przyszłego roku. To najnowsza inwestycja portugalskiej firmy.

Prezydent Krakowa niedawno zgodził się na zamianę sposobu użytkowania działek przy ul. Portowej, pozostającej w użytkowaniu wieczystym Spółki Casa Feliz Portowa. Deweloper poinformował, że zamierza zbudować tam dwa siedmiokondygnacyjne bloki mieszkalne. Projekt będzie się składał z dwóch etapów.

Start prac niebawem

Jak informuje spółka, na terenie między ulicami Pana Tadeusza a Portową budowa ma ruszyć na początku 2024 roku, natomiast gotowe mieszkania trafią do klientów pod koniec 2025 roku.

– Swoim najnowszym projektem mieszkaniowym, portugalska grupa inwestycyjna wraca do korzeni, czyli realizacji budynków średnio-wysokich – mówi Maja Stella-Sawicka, Sales & Marketing Manager w Sole e Mar Advisory.

– Osiedle ma nowoczesną formę, którą zapewniają m.in. atrakcyjnie zaprojektowane elewacje i rozwiązania zastosowane w częściach wspólnych budynków. Mieszkania będą jasne i słoneczne, dzięki dużym oknom i przemyślanej ekspozycji brył budynków wobec stron świata – informuje Stella-Sawicka.

Za projekt odpowiada krakowskie biuro architektoniczne ATP Asymetria.

Pierwszy etap

Na początku powstanie blok z 90 mieszkaniami. – Deweloper nie organiczna się wyłącznie do łatwo sprzedawalnych, kompaktowych rozkładów, choć i takich zapewni spory wybór. Osiedle zaplanowano także z myślą o rodzinach, gdzie swoje mieszkania znajdą osoby poszukujące większych przestrzeni w lokalach trzy- i czteropokojowych, oferujących kojący widok na zieleń ogrodów działkowych i Wisłę – mówi przedstawicielka spółki. Każde z mieszkań będzie posiadała balkon lub taras. W części wspólnej pojawi się zieleń i plac zabawa.

Casa Feliz Portowa to kolejny projekt grupy inwestycyjnej, która w Polsce jest obecna od ponad 20 lat. W Krakowie zrealizowała takie inwestycje, jak osiedle Rua Bonita przy ul. Ślicznej, Casa Feliz na Żabińcu, Porto Office na Dębnikach, czy też budynki mieszkalne pod nazwą Casa Feliz Zabłocie, które powstały niedawno przy ul. Kiełkowskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze